Dzień Dawcy Szpiku dla Maksymiliana

Zarejestruj sie jako dawca szpiku i uratuj Maksika i innych potrrzebujących przeszczepu. Przyjdź 23 czerwca do Baru Studenckiego przy Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym, ul. Bernardyńska 6/8, Budynek C.

Dzień Dawcy Szpiku dla Maksymiliana i Innych objęła TVP Bydgoszcz. Akcja jest otwarta dla wszystkich, którzy zechcą zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku.

Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się:

Data: 23 czerwca (środa), 14.00 – 20.00
Miejsce: Bar Studencki, ul. Bernardyńska 6/8, Budynek C

Kto może zostać dawcą?

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Rejestracja polega na pobraniu 4 ml krwi i zajmuje tylko chwilę. Na podstawie pobranej krwi zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu.

Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Więcej informacji: www.dkms.pl, tel.: (22) 331 01 47, email: fundacja@dkms.pl,

Kontakt: Katarzyna Jabłońska – DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska