Mamy Akademickiego Mistrza Świata w Wioślarstwie

15 sierpnia, w węgierskim Szeged, zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie. Największy sukces odniósł Miłosław Kędzierski startując w czwórce bez sternika i przywożąc z imprezy złoty medal!

Do reprezentacji Polski na te zawody  powołano  trzech naszych studentów : Miłosława Kędzierskiego, Filipa Śniadeckiego i Krzysztofa Gwizdałę.

Największy sukces odniósł ten pierwszy, zdobywając w konkurencji czwórek bez sternika  - wraz ze studentami innych uczeni; Dawidem Kubiakiem, Dariuszem Radoszem i Rafałem Wielgoszem - złoty medal. „Miłek” – nie licząc wicemistrza olimpijskiego z Pekinu Pawła Rańdy - to najbardziej utytułowany wioślarz UKW – w ubiegłym roku wywalczył m.in. tytuł młodzieżowego mistrza świata w ósemce.

Filip Śniadecki i Krzysztof Gwizdała startując w ósemce wywalczyli bardzo dobre czwarte miejsce.

Wszyscy trzej są członkami, odnoszącej w ostatnim czasie sporo spektakularnych sukcesów sportowych, reprezentacyjnej wioślarskiej ósemki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.