Wioślarze UKW w mistrzowskiej formie!

W zakończonych właśnie Akademickich Mistrzostwach Europy w Amsterdamie (20-21 sierpnia 2010) nasi wioślarze odnieśli wielki sukces! Zdobyli aż 6 medali: 2 złote, 1 srebrny i 3 brązowe medale, tym samym poprawiając ubiegłoroczny wynik (4 medale: 1 złoty, 3 srebrne i 1 brązowy).

Klasą dla siebie była nasza czwórka bez sternika kategorii lekkiej (Marcin Szatkowski, Sebastian Krajewski, Krzysztof Gosiewski i Adam Mrotek), którzy po raz trzeci z rzędu zdobyli złoty medal i tytuł Akademickiego Mistrza Europy.

Drugi złoty medal dla UKW wywalczyła nasz czwórka bez sternika w otwartej kategorii wagowej z tegorocznym Akademickim mistrzem świata "na pokładzie" Miłosławem Kędzierskim wspomaganym przez Filipa Śniadeckiego, Mateusza Rekowskiego i Krzysztofa Gwizdałę.

Srebrny medal zdobyła, podobnie jak rok i dwa lata temu, nasza ósemka mężczyzn. Nasza osada przez większość dystansu  prowadziła, jednak w finiszu uległa znakomitej osadzie z Uniwersytetu w Zagrzebiu. Wioślarze pokonali osadę Wyższej Szkoły Gospodarki rewanżując się w ten sposób za ubiegłoroczne Akademickie Mistrzostwa Europy i tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski. Przyznać trzeba, że różnice podczas tych derbowych wyścigów są rzeczywiście minimalne. W naszej ósemce startowali: Filip Śniadecki, Mateusz Rekowski Miłosław Kędzierski, Krzysztof Gwizdała, Krzysztof Babik, Daniel Rosiński, Jacek Czeczot, Adam Mrotek i sternik Rafał Woźniak.

Brązowe medale zdobyli:

• Dawid Kalinowski w jedynce kategorii lekkiej,
  • Dawid Kalinowski, Krzysztof Gosiewski w dwójce podwójnej kategorii lekkiej,
  • Marcin Szatkowski i Sebastian Krajewski, w stojącym na rewelacyjnie wysokim poziomie wyścigu dwójek bez sternika kategorii lekkiej.

Gratulujemy!

W prowadzonej po raz pierwszy punktacji drużynowej wioślarze naszego Uniwersytetu uplasowali się na drugiej pozycji, zdobywając 48 punktów tuż za o wiele liczniejszą reprezentacją WSG (50 punktów).

Kierownikiem naszej reprezentacji był Krzysztof Kościański a trenerem Lech Olszewski.