Osada UKW druga w Moskwie

Nasi wioślarze zajęli drugie miejsce w akademickich regatach Golden Boat na rzece Moskwa rozgrywanych 4 września.

Na starcie regat przeprowadzonych na dystansie 7,5 kilometra na rzece Moskwie, oprócz naszej osady, stanęły studenckie ósemki: Cambridge University (UK), Queen’s University of Belfast (UK), The University of Pavia (Italy), Karlsruhe Institute of Technology (Germany), The University of Zagreb (Chroatia), Estonii, Ukrainy, Białorusi i Rosji.

Nasza ósemka minęła celownik na mecie na drugim miejscu, tuż za Włochami. Osadzie UKW udało się zwyciężyć z Estończykami, Chorwatami i Białorusinami, zajmując w tym wyścigu 2 miejsce. Udał się zatem rewanż za Akademickie Mistrzostwa Europy w Amsterdamie (dwa tygodnie wcześniej to właśnie wioślarze z Uniwersytetu w Zagrzebiu pokonali w finale naszych studentów) oraz za majowe Prezydenckie Regaty w Petersburgu (nasza osada zajęła wówczas 3 miejsce za akademikami z Estonii i Białorusi).

Ósemka UKW startowała w składzie:
Śniadecki Filip, Rekowski Mateusz, Kędzierski Miłosław, Gwizdała Krzysztof, Babik Krzysztof, Mrotek Adam, Szatkowski Marcin, Krajewski Sebastian i sternik Woźniak Rafał rezerwowy Czeczot Jacek. Wszyscy na co dzień trenują w Regionalnym Towarzystwie Wioślarskim Lotto Bydgostia WSG Bank Pocztowy. Trenerem osady był Lech Olszewski, menadżerem Romuald Poślednik a kierownikiem ekipy Krzysztof Kościański.