Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu - podpisanie umowy

9 września 2010 r. odbyła się uroczystość podpisania umowy na wykonanie prac budowlanych i modernizacyjnych w ramach projektu "Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego", jednej z największych inwestycji naszej Uczelni.
W uroczystości, oprócz władz uczelni, udział wzięli przedstawiciele firm wykonujących zamówienie:
- Leonard Król - z-ca dyrektora EBUD-Przemysłówka sp. z o.o.
- Andrzej Bulera - z-ca dyrektora EBUD-Przemysłówka sp. z o.o.
- Józef Gramza - prezes zarządu Budopolu S.A.
- Grzegorz Brzykcy - wiceprezes zarządu Budopolu S.A.

Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013, oś priorytetowa 3  „Rozwój infrastruktury społecznej”, Działanie 3.1 „Rozwój infrastruktury edukacyjnej” (projekt kluczowy)

Beneficjent: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego

Tytuł projektu: „Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego”

Całkowita wartość projektu: 30 096 428 zł
Kwota dofinansowania ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013: 21 067 499 zł

Opis projektu:
Rozbudowa i modernizacja obiektów Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Planowane prace obejmują rozbudowę i przebudowę budynku hali sportowej oraz budynku dydaktycznego, modernizację budynku laboratoriów oraz przebudowę budynku basenu. Ponadto przewiduje się wyposażenie pomieszczeń w niezbędny do funkcjonowania sprzęt podstawowy oraz wyposażenie laboratoriów wysiłkowych w specjalistyczną aparaturę.
Celem projektu jest poprawa sprawności fizycznej.