Stypendium naukowe dla studentów II stopnia

Dział Spraw Studenckich UKW przypomina o możliwości ubiegania się o stypendium za wyniki w nauce przez studentów studiów drugiego stopnia, którzy ukończyli studia pierwszego stopnia w innych uczelniach.

Do przyznawania stypendiów za wyniki w nauce stosuje się przepisy ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym z dnia 27 lipca 2005 r. Szczegółowe zasady przyznawania stypendiów określa Regulamin ustalania wysokości, przyznawania i wypłacania świadczeń pomocy materialnej dla studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego z dnia 1 października 2007 r z późn. zm.

Uzyskanie stypendium za wyniki w nauce w danym roku akademickim na danym kierunku i roku studiów reguluje wskaźnik procentowy, ustalony każdego roku przez Rektora w porozumieniu z Samorządem Studenckim UKW.

Studenci I roku studiów drugiego stopnia, którzy ukończyli studia pierwszego stopnia w innej uczelni - zobowiązani są do złożenia zaświadczenia z dziekanatu o uzyskanej średniej ocen na ostatnim roku studiów - do 20 października br.

Do zaświadczenia należy dołączyć informację:

• imię i nazwisko
  • kierunek i rodzaj studiów
  • nazwa banku i numer konta osobistego

Zaświadczenia można przesyłać na adres:

Dział Spraw Studenckich
ul. Łużycka 24