Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Centrum Sportu

27 października  wmurowano akt erekcyjny pod budowę Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, władze województwa i miasta oraz wykonawcy obiektu.

Realizację inwestycji „Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego” zaplanowano na lata 2010-2012. Całkowity koszt przedsięwzięcia oszacowany został na kwotę 30 096 428,00 zł.

Centrum powstanie w budynkach po byłym klubie Polonia, jak również w budynkach dobudowanych, które staną na terenie należącym do uczelni. Będzie ono służyło nie tylko studentom wychowania fizycznego, ale też młodzieży i społeczności miasta oraz regionu.
Planowane prace obejmują rozbudowę i przebudowę budynku hali sportowej oraz budynku dydaktycznego, modernizację budynku laboratoriów oraz przebudowę budynku basenu. Ponadto przewiduje się m.in. budowę sali sztuk walki, wyposażenie pomieszczeń w niezbędny do funkcjonowania sprzęt podstawowy oraz wyposażenie laboratoriów wysiłkowych w specjalistyczną aparaturę.
Celem projektu jest poprawa sprawności fizycznej młodzieży i społeczności Bydgoszczy, a także regionu.

Centrum Edukacji Kultury Fizycznej i Sportu zostało zaprojektowane przez Innova Consulting, a wykonawcą projektu jest konsorcjum:

• Przedsiębiorstwo Wielobranżowe EBUD-Przemysłówka sp. z o.o.
  • Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe Budopol S.A.
  • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Lech sp. z o.o.