UKW będzie uczyć przez internet

Fundacja dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego uruchamia platformę e-learningową.  Dzięki niej UKW będzie mógł prowadzić zajęcia przez internet.

Trzy serwery dużej wydajności, firewall sprzętowy, rutery dostępowe wraz z najnowocześniejszym oprogramowaniem LMS CourseMill - takie urządzenia kupiła już fundacja. Sprzęt z najwyższej półki pozwoli na uruchomienie jednej z najnowocześniejszych platform e-learningowych w regionie. Koszt przedsięwzięcia przekracza 600 tys. zł. Inwestycja została dofinansowana ze środków unijnych i krajowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Dzięki porozumieniu z władzami uczelni będą z nich mogli korzystać pracownicy naukowi i dydaktyczni, a przede wszystkim studenci. Uniwersytet otrzyma 850 licencji do pracy z pomocą oprogramowania LMS CourseMill. Umożliwi to realizowanie zajęćw grupach prowadzonych na odległość, umieszczanie w internecie ćwiczeń indywidualnych, rejestrowane, przechowywanie i udostępnianie wykładów, zdalnie sprawdzaniewiedzę itp. Liczba licencji na lata zaspokoi potrzeby UKW.

W najbliższym czasie fundacja zorganizuje otwartą prezentację możliwości nowej platformy. O terminie poinformujemy w osobnym komunikacie. Zorganizujemy także szkolenie dla wąskiej grupy pracowników w celu zapoznania z możliwościami programu LMS CourseMill.
Prosimy o kontakt osoby chcące nawiązać bliższą współpracę. Szczegółowych informacji udzielają:

• Bogusław Kunach, Fundacja dla UKW – mail: b.kunach@yahoo.pl
  • Piotr Żmudziński, Instytut Mechaniki i Informatyki Stosowanej UKW – mail: zmudzin@ukw.edu.pl