Puchar Polskiej Ligi Rugby na Wózkach w Łuczniczce

Już w najbliższy weekend w Bydgoszczy Puchar Polskiej Ligi Rugby na Wózkach - finałowy turniej najbardziej popularnej na świecie zespołowej gry sportowej dla osób niepełnosprawnych ruchowo, poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Rozgrywki odbywać się będą w sobotę i niedzielę, 20-21 listopada 2010 roku, na Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka” przy ul. Toruńskiej 59 w Bydgoszczy.
W turnieju weźmie udział 8 najlepszych zespołów Polskiej Ligi Rugby na Wózkach - łącznie około 70 niepełnosprawnych zawodników.  Polska Liga należy do największych lig w Europie, a nasza reprezentacja zajęła 8 pozycję podczas wrześniowych Mistrzostw Świata w Vancouver.

Przyjdź na turniej, zobacz jak widowiskowy może być  ten sport i kibicuj zawodnikom. Sportowcy po urazie rdzenia kręgowego, na pancernych wózkach przemierzający boisko z prędkością błyskawicy to coraz częstszy widok na naszych parkietach. Specjalna konstrukcja wózków umożliwiająca im zderzanie przy dużej prędkości powoduje, że ta coraz bardziej popularna dyscyplina sportu jest wyjątkowo widowiskowa. Życie z niepełnosprawnością nie musi być smutne i pozbawione nadziei, że jest w nim miejsce na śmiech, zabawę, naukę i pracę nad sobą, a także rywalizację sportową i wolę zwycięstwa tak jak w życiu każdego z nas.
Chcemy pokazać, że życie osoby na wózku to nie tylko ciągła potrzeba pomocy ze strony osób trzecich, ale chęć walki o niezależność i miejsce w społeczeństwie, a także dążenie do osiągnięcia mistrzostwa sportowego, tak samo jak wśród osób pełnosprawnych.

Dodatkowo, 21 listopada w godzinach od 9.00 do 14.00 podczas rozgrywek Pucharowych odbędzie się zbiórka krwi. Wśród Dawców zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody.

Zapraszamy!