Spotkanie informacyjne Alumniportal Deutschland

Zapraszamy na spotkanie informacyjne Alumniportal Deutschland pod patronatem Konsula Honorowego Republiki Federalnej Niemiec w Bydgoszczy

9 grudnia w godz. 11.00-14.00  w Auli Mikotoksyn UKW  przy ul. Chodkiewicza 30 odbędzie się spotkanie informacyjne poświęcone portalowi społecznościowemu Alumniportal Deutschland. Spotkanie jest współorganizowane przez Katedrę Germanistyki i Biuro Współpracy Międzynarodowej UKW. Zgłoszenia należy kierować na podany adres do 8 grudnia 2010: k.gliszczynski@alumniportal-deutschland.org.

Alumniportal Deutschland to nowy projekt rządu niemieckiego stworzony w kooperacji z wieloma innymi partnerami m.in. Instytutem Goethego oraz DAAD. W szczególności dotyczy on osób, które studiowały lub prowadziły badania naukowe w Niemczech. Alumniportal Deutschland łączy zalety portalu społecznościowego, giełdy pracy oraz multimedialnego kursu językowego. Spotkanie jest skierowane przede wszystkim do użytkowników portalu, a także wszystkich miłośników Niemiec i języka niemieckiego."