Kontrola w Biurze ds. Obronnych

Zespół kontrolny Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, powołany postanowieniem Pani Minister Nr 23/KSzW/2010 z dnia 21.06.2010 r. przeprowadził w dniach 22-23 lipca 2010 r., w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego kontrolę problemową realizacji nałożonych na Uczelnię zadań obronnych.

Kontroli podlegało Biuro ds. Obronnych w składzie:

• Pełnomocnik Rektora ds. Obronnych – mgr inż. Tadeusz Błażejewski;
  • Główny specjalista – mgr inż. Marian Politowicz;
  • Specjalista – mgr Bogumiła Tojza-Domańska;
  • Administrator systemu teleinformatycznego „UKW-1” – mgr Robert Ciołek.

Podczas kontroli stwierdzono, że kontrolowana dokumentacja i zasób wiadomości jej autorów jest wyjątkowy i zasługuje na wyróżnienie. Jej twórcy prezentują wysoki poziom wiedzy merytorycznej i ogólnej, która w przyszłości może być skutecznie wykorzystana praktycznie pod presją nadzwyczajnych okoliczności, rozumieją delegacje aktów wykonawczych i zarządzenia prawa miejscowego, potrafią je ze sobą powiązać i opracować dokumenty na najwyższym poziomie. Ciągła ich aktualizacja sprawia, że mają one charakter dokumentów żywych i gotowych do użycia w określonym czasie.