Stypendia dla doktorantów przyznane

Znamy już listę doktorantów, którzy otrzymają rozdysponowanie przez Urząd Marszałkowski wsparcie finansowe w ramach trzeciej edycji projektu „Krok w Przyszłość”.  Wśród nich znalazło się 5 doktorantów z naszej uczelni:

• Karol Pawełkowski, Wydział Matematyki, Fizyki i Techniki, Badanie integralności materiałów budowlanych ze względu na ich przepuszczalność;
  • Paweł Gadzała, Wydział Matematyki, Fizyki i Techniki, Wyznaczanie charakterystyk strukturalnych materiałowych betonów komórkowych na podstawie danych mikrotomografii komputerowej;
  • Bartosz Paprocki, Wydział Matematyki, Fizyki i Techniki, Analiza wydajności transmisji danych w komórkach i sieciach neuronowych metodami Teorii Informacji;
  • Aleksandra Kulpa-Puczyńska, Wydział Pedagogiki i Psychologii, Przygotowanie uczniów szkół zawodowych do elastycznych form zatrudnienia i organizacji pracy;
  • Paweł Safinowski, Wydział Matematyki, Fizyki i Techniki, Ultradźwiękowa diagnostyka degradacji mechanicznej i strukturalnej betonu.

Stypendium, które otrzymują naukowcy wynosi 30 tys. złotych i jest wypłacana jednorazowo. Uroczyste wręczenie umów stypendialnych z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego odbyło się w czwartek (2 grudnia) podczas konferencji naukowej w toruńskim Dworze Artusa.
Stypendium otrzymali naukowcy, których prace badawcze dotyczą spraw istotnych dla rozwoju innowacyjności na Kujawach i Pomorzu, oraz którzy nawiązali współpracę z jednym z przedsiębiorstw, dzięki czemu ich praca zostanie wykorzystana w praktyce.