XI Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu - podsumowanie

W dniu 10.12.2010r. w Instytucie Biologii Eksperymentalnej odbyło się podsumowanie finału powiatowego XI Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu.

Olimpiada została zorganizowana przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bydgoszczy, pod kierunkiem mgr Jadwigi Kloska – kierownika Oddziału Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia, we współpracy z Instytutem Biologii Eksperymentalnej UKW. W finale olimpiady, który odbył się 3.12.2010 wzięło udział 50 uczniów z 29 gimnazjów oraz 44 uczniów z 23 szkół ponadgimnazjalnych powiatu bydgoskiego.

Zwycięzcami olimpiady zostali w kategorii szkół gimnazjalnych:

• 1 miejsce – Rafał Burczyk z Gimnazjum Nr 49 w Bydgoszczy,
  • 2 miejsce – Dominika Sabiniarz z Gimnazjum w Białych Błotach;

natomiast w kategorii szkół ponadgimnazkalnych:

• 1 miejsce – Tomasz Gołda z V Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy,
  • 2 miejsce – Agata Wątorek z Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Salezjańskiego w Bydgoszczy.

Podsumowanie XI Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu połączone było z prelekcją wykładu „Alergia – narastający problem XXI wieku”, który wygłosił dr Ryszard Gołda z Zakładu Biochemii i Biologii Komórki IBE UKW.