Ostatni miesiąc zapisów do SFI!

Dobiega końca I Etap rekrutacji do SFI. Zainteresowani uczestnictwem w II Edycji Pierwszego w Polsce Studenckiego Funduszu Inwestycji mają czas na wysłanie swojej aplikacji on-line już tylko do końca stycznia. Kolejnym etapem rekrutacji będzie Ogólnopolski Test Wiedzy SFI.
Wszyscy Ci, którzy nie chcą stracić szansy na uczestnictwo w Studenckim Funduszu Inwestycji, powinni do 31. stycznia 2011r. zarejestrować się na stronie www.sfi.com.pl. Projekt, którego partnerami głównymi są OSTC i Opera TFI, daje możliwość inwestowania realnym kapitałem 20 000zł na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Z szansy, jaką daje II Edycja SFI skorzystało już ponad 200 osób, które wysłało swoje aplikacje.
Już w tym momencie Studencki Fundusz Inwestycji udowadnia, że jest projektem ogólnopolskim, bowiem zgłoszenia nadchodzą ze wszystkich stron Polski i nie tylko.- Podobnie jak w ubiegłym roku, również tym razem projekt cieszy się popularnością nie tylko w Łodzi. Aplikują osoby z Warszawy, Poznania, Wrocławia, Katowic, Trójmiasta, Szczecina, Torunia, Krakowa, Kielc, Lublina, Opola, Piotrkowa Trybunalskiego i Zielonej Góry.  Dodatkowo cieszy fakt, że zainteresowanie II Edycją SFI wybiega poza granice naszego kraju. O możliwość wzięcia udziału w projekcie pytały osoby między innymi z Londynu – informuje Michał Wojtyniak, specjalista ds. GPW oraz ambasador OSTC na UŁ.  Najwięcej zgłoszeń pochodzi z uniwersytetów i politechnik, ale do projektu może dostać się każdy, kto ukończył 18 rok życia.
II Etap – Ogólnopolski Test Wiedzy SFI
II etap rekrutacji to Ogólnopolski Test Wiedzy SFI, który rozpocznie się 5 lutego 2011r. o godzinie 14.00 na Wydziale Ekonomiczno- Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Test będzie również przeprowadzony poza Łodzią, w mieście z największą ilością zgłoszeń.
Poziomem trudności Ogólnopolski Test Wiedzy SFI porównywalny jest do I etapu testu egzaminacyjnego dla kandydatów na doradcę inwestycyjnego, organizowanego przez Komisję Nadzoru Finansów. – Ogólnopolski Test Wiedzy SFI ma dać nam pewność, że kandydaci posiadają wiedzę niezbędną do inwestowania realnym kapitałem na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnicy będą musieli odpowiedzieć na 50 pytań testowych jednokrotnego wyboru. Przewidziany jest także Case Study w razie wątpliwości w stosunku do kandydata. Poziom merytoryczny jest wysoki ale nie zostawiamy uczestników na lodzie. Informacje o Teście SFI widnieją na stronie projektu, a przykładowe pytania umieszczamy w konkursach na profilu SFI na facebooku.- wyjaśnia Kamil Kolczyński, ambasador Opery TFI na UŁ.
Do przejścia przez II etap rekrutacji do Studenckiego Funduszu Inwestycji potrzebna będzie wiedza z zakresu ekonomii, statystyki i wartości pieniądza w czasie, finansów przedsiębiorstw, zarządzania portfelem, analizy i wyceny instrumentów dłużnych, udziałowych, pochodnych i alternatywnych oraz analizy technicznej i fundamentalnej.
Osoby z najwyższymi wynikami przejdą do III etapu rekrutacji – rozmów kwalifikacyjnych ze specjalistami z branży HR, które zaplanowano na tydzień między 14 a 20 lutego 2011r.

Więcej: Studencki Fundusz Inwestycji