Zagraniczne studia i praktyka - nabór 2011/2012, aplikuj juz dziś!

Trwa nabór na wyjazdy na studia i praktykę realizowane w ramach programu Erasmus w roku akademickim 2011/2012. Zgłoszenia można składać w Biurze Współpracy Międzynarodowej UKW do  31 marca - studia, 31 maja – praktyka.

Jednocześnie informujemy o dodatkowym naborze na wyjazdy na praktykę  w roku akademickim 2010/11.  Termin przyjmowania zgłoszeń to 31 stycznia 2011. Wyjazdy z tego naboru muszą być realizowane do końca września 2011. Istnieje zatem możliwość odbycia praktyki zagranicznej w czasie wakacji. Student zobowiązuje się sam znaleźć  miejsce praktyki.

Przypominany, że wyjazd na studia może trwać od 3 do 12 miesięcy, natomiast wyjazd na praktykę - 3 miesiące. Jest to okres, na który przyznawane jest stypendium z programu ERASMUS.

Student zainteresowany udziałem w rekrutacji na studia i praktykę zobowiązany jest złożyć w BIURZE WSPÓŁPRACY MIĘDZYNARODOWEJ następujące dokumenty:

• formularz zgłoszeniowy (dostępny w zakładce  Dla studentów. Formularz na wyjazdy na studia dostępny w wersji online);
  • zaświadczenie o średniej z toku studiów (wystawia dziekanat);
  • potwierdzenie znajomości języka (certyfikat, zaświadczenie ze szkoły językowej, lektoratu, itp.);
  • zaświadczenie o dodatkowych osiągnięciach  (działalność na rzecz uczelni, udział w programach/projektach międzynarodowych).

Dlaczego warto skorzystać z programu:

• brak opłat za naukę za granicą;
  • stypendium z programu Erasmus;
  • status studenta uczelni przyjmującej – dostęp do bibliotek, infrastruktury uczelni, zniżek;
  • doświadczenie nauki i pracy za granicą;
  • uznanie okresu studiów w uczelni zagranicznej;
  • rozwój osobisty (zwiększenie szans na rynku pracy, rozwój umiejętności zawodowych);
  • nawiązanie  kontaktów międzynarodowych;
  • integracja ze środowiskiem akademickim.

Więcej informacji: www.erasmus.ukw.edu.pl
Kontakt: