Olimpiada wiedzy o Polsce i świecie współczesnym

W dniu 15 stycznia 2011 r. w Instytucie Nauk Politycznych UKW został przeprowadzony Etap Okręgowy Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. W zawodach udział wzięło 69 uczniów z 25 szkół z województwa kujawsko-pomorskiego, którzy pomyślnie przeszli Etap Szkolny Olimpiady. Eliminacje zostały przeprowadzone w dwóch etapach. Najlepsi uczniowie w etapie pisemnym (test) zostali zakwalifikowani do etapu ustnego. 14 osób odbyło rozmowę z komisją egzaminacyjną na podstawie wylosowanych pytań problemowych. Zgodnie z limitem, wyznaczonym przez Komitet Główny Olimpiady, do Etapu Centralnego awansowało 7 następujących uczniów:

• Kamil Patalon - I LO w Bydgoszczy
  • Piotr Wałęsa - I LO we Włocławku
  • Mariusz Braszkiewicz - I LO we Włocławku
  • Jan Steinmetz - Zespół Szkół UMK w Toruniu
  • Paweł Kubacki - VIII LO w Toruniu
  • Aleksander Karaszewski - I LO w Inowrocławiu
  • Wojciech Rzepiński - V LO w Toruniu

W imieniu Komitetu Okręgowego Olimpiady składam serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom za pomoc w nagrodzeniu najlepszych uczniów w naszym Okręgu. Przyznane nagrody z pewnością wpłyną na rozwój intelektualny Olimpijczyków i będą stanowiły niezastąpioną pamiątkę z udziału w 52. Edycji Olimpiady. Ze strony organizatorów, pragnę zapewnić, iż dołożyliśmy wszelkich starań, by pobyt w Instytucie Nauk Politycznych UKW najlepszych uczniów w regionie pozostał w ich pamięci dobrym wspomnieniem.