Spotkanie promocyjne książki "Dziennik podrózy do Australii"

Klub Miłośników Australii i Oceanii w Bydgoszczy zaprasza członków i sympatyków na styczniowe  (26 stycznia) spotkanie klubowe. W programie, wzbogacona pokazem multimedialnym, spotkanie promocyjne książki prof. Ryszarda Nowickiego z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy  pt.  „Hrabiego Skórzewskiego poszukiwania miejsca na ziemi. Dziennik podróży do Australii”.

Na spotkanie zapraszamy w środę 26 stycznia  (środa) 2011 roku o godz. 18.30 do klubokawiarni Szkoły Języka Angielskiego "International House" w Bydgoszczy przy ul. Piotrowskiego 6.
Spotkanie odbywa sie w szczególnym dniu - 26 styczeń jest bowiem świętem narodowym Australii. Organizatorzy przygotowują w związku z tym niespodziankę.

O książce:
Książka opisuje rodzinę Skórzewskich z Czerniewa, przede wszystkim dzieje Zygmunta – właściciela dóbr łabiszyńskich i ordynata dóbr łabiszyńskich oraz jego syna Leona, od lat zamieszkałego w Australii. Odbyta w sierpniu 2008 roku naukowa podróż prof. Ryszarda Nowickiego do Australii, toczone wówczas długie rozmowy z Leonem Skórzewskim pozwoliły pozyskać unikatowe materiały. Autor był pierwszą osobą z Polski, która w celach badawczych nawiązała kontakt ze Skórzewskim.