Studenci Miastu i Regionowi - III Kongres Kół

III Kongres Studenckich Kół Naukowych Uczelni Bydgoskich

W dniach 13-14 kwietniazorganizowany został na naszej Uczelni III Kongres Studenckich Kół Naukowych Uczelni Bydgoskich nt. "Studenci Miastu i Regionowi".

Zaprezentowano osiągnięcia naukowe studentów, interesująca oprawa muzyczna przygotowana przez studentów i pracowników Instytutu Edukacji Muzycznej, sesja plakatowa i pokazowa. Szczegółowe informacje zamieszczone są na stronie www.kongres.ukw.edu.pl.

Intencją Kongresu jest stworzenie szerokiej platformy wymiany doświadczeń studentów z ich prac badawczych oraz prowadzonych projektów w kołach naukowych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego oraz innych bydgoskich uczelni, możliwość panelowych dyskusji, prezentacji opinii oraz transferu wiedzy. Przygotowany na III Kongres przegląd prac badawczych będzie szerokim spektrum wiedzy z wielu dziedzin nauki: pedagogiki, zoologii, biologii, botaniki, kulturoznawstwa, turystyki i sportu, prawa, psychologii, politologii, techniki.

Jeśli interesują Cię nauki humanistyczne i społeczne dowiesz się m.in. jaki wpływ na nasze życie mają telefony komórkowe i jak Louis Braille przyczynił się do rozwoju czytelnictwa osób z dysfunkcją wzroku. Rozwiejesz wątpliwości dotyczące tego, czy gry komputerowe są wyłącznie dla mężczyzn, czy kara śmierci jest dobrym rozwiązaniem, czy można leczyć śmiechem oraz czy wszyscy jesteśmy narcyzami.

Jako zwolennik nauk przyrodniczych poznasz efekty naukowo-edukacyjnego projektu "Ptaki wokół nas". Koło Naukowe Studentów Geografii opowie Ci czym jest ekoturystyka, koło naukowe Europejski Wędrowiec wskaże zaś uroki turystyczne miejscowości Tleń. Dowiesz się również, czym jest zdrowie i jak o nie zabiegać. Zostając słuchaczem sekcji nauk medycznych i nauk o zdrowiu dowiesz się  czy posiadasz Ciałko Barra oraz  poznasz działanie analgetyczne krioterapii miejscowej i magnetoterapii u pacjentów ze zmianami zwyrodnieniowymi lędźwiowego odcinka kręgosłupa.

Jeżeli ciekawią Cię nauki inżynieryjne i techniczne odkryjesz Techniki Bezpiecznej Jazdy oraz dowiesz  się jak wyglądają współczesne konstrukcje kolektorów solarnych i jak rozwija się nanotechnologia. Jeśli jesteś entuzjastą Sztuki przyjdź na wystąpienie Studenckiego Koła Artystyczno-Naukowego Wokalistów, które przygotowało informacje o Operowym Forum Młodych.

Serdecznie zapraszamy!