Rusz się z miejsca! Broń praw człowieka

Rusza rekrutacja do interdyscyplinarnych programów nt. praw człowieka i mniejszości, które oferują długofalowe możliwości rozwoju młodym liderom/aktywistom. Programy odbywać się będą w okresie 2 czerwca - 3 lipca 2011 w Warszawie i Berlinie. Udział w obu programach jest bezpłatny. Termin składania aplikacji upływa 6 marca.

Szukamy aktywnych studentów, którzy:

• działają lub/i chcą działać na rzecz grup dyskryminowanych/marginalizowanych,
  • chcą poszerzyć swoją wiedzę, nabyć nowe umiejętności i kontakty pomocne w działalności na rzecz praw człowieka,
  • wymienić się doświadczeniem/wiedzą/entuzjazmem z innymi,
  • szukają międzynarodowych doświadczeń,
  • gotowych poświęcić swój czas i energię, aby rozwijać swoje umiejętności i aby skuteczniej wdrażać w życie własne pomysły/projekty/inicjatywy.

W czasie programu będziemy się wspólnie zastanawiać nad rolą i znaczeniem praw człowieka w przeszłości/teraźniejszości i przyszłości, zaś Polska będzie służyć jako case study. Uczestnikami projektu będą osoby z Polski, RFN, Ukrainy i USA. Razem z innymi aktywistami, a także z ekspertami z różnych dziedzin będziemy dyskutować & twórczo się spierać, próbując szukać najlepszych rozwiązań, by realnie przyczynić się do poprawy sytuacji grup poszkodowanych, a następnie podjąć działania, by choć trochę zmienić świat na lepsze. Poza tym będziemy uczyć się, jak przeprowadzać kampanie społeczne.  Limit wieku: 28 lat.

Możesz aplikować do dwóch programów:

Program w Warszawie
  • 02.06 – 03.07.2011 – seria zajęć i seminariów oraz warsztaty nt. tworzenia kampanii społecznych.
Program w Berlinie
  • 02.06 – 03.07.2011 - seria zajęć i seminariów oraz warsztaty nt. tworzenia edukacyjnych gier symulacyjnych.

Udział we wszystkich programach jest bezpłatny.  Termin składania aplikacji upływa 06.03.2011.

Aplikacje i bliższe informacje nt. programów i działalności HIA dostępne są na stronie http://www.humanityinaction.org/apply

Chcesz poznać wrażenia zeszłorocznych uczestników? Przeczytaj artykuł z Gazety.pl pt."Doświadczenie zmieniajace życie" http://www.edulandia.pl/Studia/1,98676,8235234.html