MOK zaprasza na Festiwal Animowanych Filmów Krótkometrażowych

Już w najbliższy piątek 4 lutego 2011 o godz. 19.00 MOK organizuje Festiwal Animowanych Filmów Krótkometrażowych z udziałem Pauliny Majdy - projektantki scenografii i fotosistki do filmu animowanego "Piotruś i wilk" .
gdzie: Cafe Pianola, ul. Jagiellońska 2

 W lutym piątkowe wieczory upłyną pod hasłem animacji - zarówno komputerowej, jak i bardziej tradycyjnej -poklatkowej. Oprócz pokaźnej ilości polskich i zagranicznych, nagrodzonych, jak i większej publiczności jeszcze nieznanych utworów uczestnicy pokazów będą mieli również niezwykłą okazję zobaczyć się z twórcami filmów i dowiedzieć się jak wygląda praca nad animacją "od kuchni".
Filmy Studia Se-ma-for:

  • "Wiara, nadzieja, miłość", B. Bruszewska, (6 min.) - Opowieść o trzech podstawowych wartościach.
  •  "Danny Boy", M. Skrobecki, (10 min.) - Bohaterem opowieści, zainspirowanej popularną piosenką Danny Boy, jest młody człowiek błąkający się po ulicach anonimowego miasta bez żadnego konkretnego celu. To, co potęguje jego poczucie osamotnienia, to fakt, że wyraźnie różni się on od pozostałych. Pewnego dnia na jego drodze pojawia się dziewczyna - czy zaakceptuje jego odmienność? Film będący ironiczną satyrą społeczną podejmuje aktualny problem alienacji jednostki i jej miejsca w społeczeństwie.
  •  "Powrót", A. Błaszczyk, (8 min.) - Historia kanciastego Astronauty, który po latach spędzonych w przestrzeni kosmicznej powraca na "ziemię". Wiele rzeczy bezpowrotnie zmieniło swój KSZTAŁT. A jednak nie wszystko! Trochę PRZEWROTNIE o tym, co się nie zmienia w czasie i przestrzeni.
  • "Maska", Quay Brothers, (24 min.) - Film animowany reżyserów i animatorów lalkowych, Braci Quay, z muzyką Krzysztofa Pendereckiego. Scenariusz filmu jest adaptacją powieści Stanisława Lema o tym samym tytule. Akcja "Maski" toczy się w zaawansowanym technologicznie, ale jednocześnie feudalnym świecie. Piękna Duenna została stworzona po to, aby wypełnić pewną misję. Jednakże będzie musiała dokonać wyboru pomiędzy wywiązaniem się z zadania, do którego została powołana, a miłością.
  • "Dwa kroki za", P. Majda, (8 min.) - Historia chłopca, który pewnego dnia postanawia opuścić swój wiejski dom. Wyrusza w podróż do dziwnego miasta, którym jest zafascynowany. Tam spotykają go różne nietypowe sytuacje. Wplątuje się w dziwne relacje, nie zawsze przyjazne. W efekcie wraca do miejsca, z którego przybył.
  •  "Caracas", A. Błaszczyk, (10 min.) - Film zainspirowany opowiadaniem "Młodość" Josepha Conrada. Jest to opowiedziana malarskim kadrami historia podróży pewnego upartego marynarza do Bangkoku. Film "dryfujący" między impresyjną ilustracją morskiej podróży, a historią niestrudzonego marzyciela.
  • "International Drug Policy: nAnimated Report", A. Błaszczyk, P. Majda, (7 min.) - Krótka animacja - raport, podsumowująca ostatnie 10 lat polityki narkotykowej na świecie; graficzna ilustracja paradoksów i absurdów światowej polityki narkotykowej różnych kontynentów i państw. W wideoklipowym tempie oglądamy problemy najróżnorodniejszych krajów, grup społecznych i ras na całym świecie. To, co je łączy, to fakt bycia ofiarą prowadzonej obecnie strategii wobec narkotyków.

Gościem Festiwalu będzie Paulina Majda - absolwentka PWSFTviT w Łodzi na kierunku animacja.
Kostiumograf, projektantka, malarka, fotosistka, wykładowczyni. Zrealizowała kilka autorskich etiud animowanych, prezentowanych i nagradzanych na festiwalach w kraju i za granicą (m.in. w Annecy, Gdyni, Koszalinie, Londynie, Melbourne, Paryżu, Poznaniu, Seoulu, Trebon, we Włoszech). Laureatka konkursu na najlepszy debiut malarski "Tolerancja". Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. W
2005/06 roku asystentka scenografa, projektantka scenografii i fotosistka do filmu animowanego "Piotruś i wilk".