Zgłoś swoją propozycję imprezy na Bydgoski Festiwal Nauki

Już po raz kolejny Uniwersytet Kazimierza Wielkiego jest współorganizatorem Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Celem Festiwalu jest zbudowanie programu zawierającego propozycje imprez odpowiadających oczekiwaniom różnych grup wiekowych, począwszy od przedszkolaków, poprzez młodzież szkolną i studentów, a skończywszy na seniorach, tak żeby każdy znalazł dla siebie coś interesującego.

W imieniu organizatorów serdecznie Państwa zapraszamy do aktywnego włączenia się w organizację Bydgoskiego Festiwalu Nauki i zgłaszania swoich propozycji imprez.
W tym roku Bydgoski Festiwal Nauki  odbędzie się w dniach 25-28 maja 2011. Podobnie jak w roku ubiegłym, w programie wyodrębniono dzień poświęcony określonej kulturze, tym razem niemieckiej (27 maja Dzień Niemiecki). Gorąco zachęcamy, by w ramach obchodów Dnia Niemieckiego zgłaszać oferty związane właśnie z kulturą, historią Niemiec.
Nowością jest dodatkowy dzień Festiwalu przypadający w sobotę 28 maja. Chcielibyśmy tego dnia powtórzyć część imprez z poprzednich dni, tak by  rodzice z dziećmi  i osoby pracujące mieli okazję uczestniczyć w tym wielkim święcie nauki. Dlatego gorąco zapraszamy do zgłaszania tych samych ofert dodatkowo w sobotę.

Zapraszamy serdecznie do przygotowania oferty wykładu, warsztatu, pokazu, koncertu, wystawy (lub innej propozycji), która zostanie włączona w program Festiwalu. W celu zgłoszenia oferty należy wypełnić formularz internetowy: ZGŁOSZENIE, który jest dostępny od 4  do 28 lutego 2011 r. W formularzu, w polu opcji: instytucja zgłaszająca, prosimy o wybór organizatora (dla jednostek UKW) lub partnera (dla  instytucji/organizacji zewnętrznych).

W ubiegłym roku zainteresowaniem cieszyły się zwłaszcza warsztaty, pokazy, koncerty, imprezy interaktywne. Również wybór tematu imprezy ma znaczenie – im bardziej ciekawy i intrygujący, tym większa liczba uczestników. Stąd prośba o zgłaszanie takich właśnie ofert.
Liczymy, że po raz kolejny oferta programowa przygotowana przez Państwa przyciągnie tłumy słuchaczy.
Zapraszamy na stronę www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl

Kontakt z Biurem Organizacyjnym Festiwalu:
mgr Katarzyna Lutkowska
ul. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz