Akcja Wolontariat

Collegium Medicum w Bydgoszczy zaprasza na trzydniową imprezę rozpoczynającą działalność Centrum Wolontariatu Studenckiego uczelni. Partnerem akcji jest Akademickie Centrum Wolontariatu działające przy naszym Uniwersytecie, 22 lutego, jego opiekun dr Przemysław Grzybowski będzie opowiadał o wolontoriacie zagranicznym.

Pierwszego dnia przybliżymy samą ideę wolontariatu oraz specyfikę różnego rodzaju działalności charytatywnej. Doradca zawodowy opowie także o korzyściach, jakie zyskują wolontariusze w oczach potencjalnych pracodawców.

Drugiego dnia zajmiemy się wolontariatem zagranicznym. Kasia Gieryn, studentka CM, na podstawie swoich licznych wypraw opowie, jak należy przygotowywać się do wyjazdów zagranicznych i co może przytrafić się podczas pobytu w egzotycznych krajach. Następnie uczestnicy odwiedzą wraz z doktorem Przemysławem Grzybowskim z UKW tropikalne dzielnice nędzy w Peru. Opiekun Akademickiego Centrum Wolontariatu UKW zaprezentuje zdjęcia ze swojej wyprawy pod kierunkiem lek. med. Patcha Adamsa - światowej sławy amerykańskiego lekarza, patrona ruchu lekarzy-klaunów. Na koniec tego dnia pokażemy film o doświadczeniach Fundacji Dr Clown z Afganistanu.

Trzeci dzień poświęcimy na rozwijanie umiejętności interpersonalnych i społecznych przyszłych wolontariuszy. Pani Monika Kudła, Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej „Tęcza” Caritas Diecezji Bydgoskiej, przedstawi, czym jest metoda terapii zajęciowej i jakie ma znaczenie dla uczestników tego typu warsztatów. Z kolei podczas zajęć „Psychologiczne podstawy relacji z podopiecznym” uczestnicy będą mieli okazję do wykonania praktycznych ćwiczeń ułatwiających budowanie kontaktów interpersonalnych.

Partnerami wydarzenia są: Akademickie Centrum Wolontariatu UKW, Bydgoski Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych oraz Warsztat Terapii Zajęciowej „Tęcza” Caritas Diecezji Bydgoskiej.

Do udziału w organizowanych przez nas wydarzeniach zapraszamy nie tylko studentów i absolwentów Collegium Medicum, lecz także młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. Wszystkie zajęcia odbędą się w budynkach Uczelni, znajdujących się przy ulicy Curie Skłodowskiej 9 w Bydgoszczy.

Zapisy mailowo, telefonicznie lub osobiście

w Dziale Promocji i Informacji CM:
tel.: 52 585 38 13,
e-mail: promocja@cm.umk.pl