Sąsiedzi, których już nie ma...zapraszamy na wystawę

Z wielką przyjemnością  chcielibyśmy zaprosić wszystkich zainteresowanych do oglądania wystawy: „Sąsiedzi, których już nie ma…” Będzie ona prezentowana na uniwersyteckich korytarzach w budynku głównym UKW przy ul. Chodkiewicza 30 w marcu 2011. Prezentowane zdjęcia wyróżnione zostały jako fotoreportaż o chasydach  na prestiżowym konkursie Grand Press Foto 2006, a ich autorem jest znany toruński fotografik Daniel Pach. Czarno-białe zdjęcia  niezwykle sugestywnie ukazują chasydów przybywających z całego świata na grób cadyka Elimelecha, znajdujący się w Leżajsku. Wystawa jest próbą przypomnienia o wielonarodowości oraz wielokulturowości dawnego państwa  polskiego oraz budowaniem więzi ponad podziałami pomiędzy narodami, które przez wiele wieków współistniały w obrębie jednego państwa i współtworzyły jego kulturę. Ekspozycja została przygotowana na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.
Zapraszamy!

Wystawa: „Sąsiedzi, których już nie ma…”
Gdzie: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, ul. Chodkiewicza 30, budynek główny, parter, I  piętro (przy Sali Senatu)
Kiedy: marzec 2011 (wystawę będzie można oglądać od 28 lutego do 18 marca)