Programy dla naukowców w ramach FNP

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła nabór wniosków w ramach Programów finansowanych z funduszy europejskich w ramach Działania 1.2 Wzmocnienie potencjału kadrowego nauki Programu Innowacyjna Gospodarka, tj.:

• Programu TEAM
  • Programu VENTURES
  • Programu HOMING PLUS
  • Programu POMOST

Szczegółowe informacje o programach:

Program TEAM - zwiększenie zaangażowania młodych uczonych w prace badawcze realizowane w najlepszych zespołach i laboratoriach naukowych w Polsce.

Program kierowany jest do naukowców zainteresowanych utworzeniem zespołu prowadzącego badania w dziedzinach Bio, Info, Techno.
Finansowaniu podlegają: - imienne stypendia naukowe dla członków zespołu (w wysokości odpowiednio: dla studenta - 1 000 zł, dla doktoranta - 3 000 zł, dla młodego doktora - 5 000 zł miesięcznie) oraz  grant badawczy (nie większy niż 35 000 zł rocznie dla jednego doktoranta oraz 80 000 zł dla jednego uczestnika stażu.
Terminy składania wniosków w 2011 roku: 15 marca i 30 września.
Dokumentacja konkursowa znajduje się:www.fnp.org.pl

Program VENTURES - wsparcie projektów aplikacyjnych mających zastosowanie w gospodarce. W programie nie ma preferowanych dziedzin tematycznych.
Program kierowany jest do: studentów (co najmniej po 3 roku), absolwentów (do 3 lat po studiach, etat naukowo-dydaktyczny lub naukowo-techniczny) oraz doktorantów.
Finansowaniu podlegają imienne stypendium naukowe dla kierownika projektu (w wysokości odpowiednio: 1500 zł miesięcznie dla studentów i absolwentów, oraz 3 tys. zł miesięcznie dla doktorantów) oraz grant badawczy w wysokości nieprzekraczającej 35 tys. zł rocznie.
Terminy składania wniosków w 2011 roku:  do 15 kwietnia i 31 października.
Dokumentacja konkursowa znajduje się na stronie: www.fnp.org.pl

Program HOMING PLUS – subsydia dla młodych uczonych, którzy niedawno powrócili do Polski lub planują powrót w celu podjęcia pracy badawczej w Polsce.
Program kierowany jest do osób posiadających co najmniej stopień naukowy doktora.
Finansowaniu podlegają: subsydium badawcze w wysokości do 80 tys. zł rocznie oraz stypendium naukowe w wysokości 5 tys. zł miesięcznie.
Terminy składania wniosków w 2011 roku: do 15 marca i 15 października.
Dokumentacja konkursowa znajduje się na stronie: www.fnp.org.pl

Program POMOST – grany dla rodziców umożliwiające powrót do pracy naukowej po przerwie związanej z opieką nad małym dzieckiem oraz wspierające kobiety w ciąży pracujące naukowo.
Program kierowany jest do rodziców-naukowców.
Program przewiduje dwa rodzaje wsparcia:
1) GRANT POWROTOWY - finansowanie projektów realizowanych przez badaczy obu płci wychowujących małe dzieci
Terminy składania wniosków w 2011 roku: 15 marca i 15 października
2) WSPARCIE DLA KOBIET realizujących projekty naukowe w trakcie ciąży
Wnioski przyjmowane są w trybie ciągłym.