Ostatnie pożegnanie Andrzeja

Z przykrością zawiadamiamy, iż po długiej walce z ciężką chorobą, 24 marca 2011 roku odszedł od nas nasz kolega oraz przyjaciel Andrzej Rybicki.

Andrzej od września 2010 roku zmagał się z białaczką. Andrzej był studentem, muzykiem a przede wszystkim wspaniałym i skromnym człowiekiem, otwartym na innych. Znaliśmy go ze szkolnej ławy, Chóru Akademickiego UKW, Zespołu Pieśni Dawnej oraz klubów studenckich TRIP oraz Medyk, gdzie umilał nam zabawę muzyką, którą tak kochał.

Zapamiętamy go jako radosnego pełnego energii młodego człowieka, który nie powinien był opuścić nas tak wcześnie. Swą chorobą Andrzej skłonił do refleksji nad życiem i jego wartością wielu z nas i zapewne akcja, która trwała od listopada 2010 przyczyni się do pomocy innym chorym na białaczkę.

W imieniu rodziców Andrzeja, Sztabu Organizacyjnego akcji "Gramy dla Andrzeja" oraz Samorządu Studenckiego UKW pragniemy z całego serca podziękować wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy Andrzejowi. Artystom, którzy ufundowali przedmioty na aukcję, licznym sponsorom oraz osobom, które wspierały tą akcje, ale przede wszystkim anonimowym wolontariuszom, studentom, kadrze, którzy każdego dnia pełni wiary działali na rzecz swojego kolegi, wychowanka. Dziękujemy wszystkim, którzy choćby dobrym słowem lub modlitwą wsparli nasze działania.

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą...

ks. Jan Twardowski