Wideoteka Uniwersytecka WATCH DOCS

Jest to wyselekcjonowana kolekcja 41 filmów poświęconych szeroko rozumianej problematyce praw człowieka. Wszystkie tytuły pochodzą z repertuaru dotychczasowych edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS Prawa Człowieka w Filmie. Projekt Wideoteki realizowany jest dzięki współpracy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Społecznego Instytutu Filmowego w Warszawie.

Wszystkie filmy dostępne są w Bibliotece Głównej. Pełna lista tytułów zamieszczona jest na stronie Biblioteki UKW oraz w załączniku.

Wypożyczać filmy mogą wyłącznie nauczyciele akademiccy naszej uczelni, natomiast studenci mogą oglądać filmy na miejscu w bibliotece. Istnieje również możliwość zarezerwowania w Bibliotece Głównej sali na wspólny pokaz, do dyspozycji jest laptop, rzutnik oraz ekran.

Kontakt, Maciej Weryho, tel. 52 34 19 222 lub informacja w BG UKW.