Maturalne powtórki z matematyki

Do egzaminów maturalnych pozostało jeszcze kilka miesięcy, ale już teraz warto rozpocząć przygotowania. Zapraszamy na maturalne powtórki z matematyki, prowadzone przez nauczycieli akademickich Instytutu Matematyki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Wielki Test Wiedzy o Zdrowiu i PCK na UKW

Z okazji 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża został zorganizowany Wielki Test Wiedzy o Zdrowiu i PCK. Nasz Uniwersytet był gospodarzem tego konkursu.

Projekt: Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej

Wniosek opracowany przez troje doktorantów z Katedry Psychologii Zdrowia Wydziału Psychologii
pod kierownictwem dr hab. Pawła Izdebskiego, prof. uczelni otrzymał finansowanie w ramach Programu PROM realizowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Tytuł projektu: Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej.

Podsumowanie rywalizacji o Rowerowy Puchar Polski

Urząd Miasta Bydgoszcz podsumował rywalizację o Rowerowy Puchar Polski, której nasze Miasto było organizatorem. We wrześniu rowerzyści z całej Polski wzięli udział w zabawie, w której zadaniem było „nabijanie” rowerowych kilometrów. Nasz zespół, reprezentowany przez pracowników i studentów UKW, osiągnął najlepszy wynik spośród bydgoskich uczelni.

Konferencja filozoficzna - Deus otiosus. Filozofia Bożego ukrycia

Instytut Filozofii i Socjologii PAN (Warszawa) oraz Instytut Filozofii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego (Bydgoszcz) zapraszają na ogólnopolską konferencję filozoficzną pt. „Deus otiosus. Filozofia Bożego ukrycia”.

Praca: Dział Współpracy Społeczno-Gospodarczej

Dział Współpracy Społeczno-Gospodarczej UKW prowadzi rekrutację na dwa stanowiska: specjalisty ds. inwestycji oraz asystenta ds. dokumentacji projektu.

Akademickie derby szczypiornistów

Czas na świętą wojnę! W sobotę AZS UKW podejmie w swojej hali szczypiornistów AZS-u UMK. Dla gospodarzy jest to szansa na pierwsze punkty w tym sezonie.

Horyzont 2020 - DIGITENS

Zespół UKW (dr hab. Jakub Lipski, prof. uczelni, dr Tymon Adamczewski, dr Karl Wood, prof. uczelni - pracownicy Katedry Literatur Anglojęzycznych) wchodzi w skład międzynarodowego konsorcjum badawczego DIGITENS (wraz z przedstawicielami m.in. Uniwersytetu Bretanii, Sorbony, Biblioteki Francuskiej, Narodowego Archiwum w Londynie, Uniwersytetu McGill w Montrealu - pełna lista instytucji podana jest na stronie projektu https://www.univ-brest.fr/digitens/menu/Consortium-partners), finansowanego przez Komisję Europejską w ramach programu RISE-Horyzont 2020.