Informacja dla kandydatów z niepełnosprawnościami

Pracownicy Biura ds. Osób Niepełnosprawnych oczekują na nowo przyjętych studentów i doktorantów niepełnosprawnych (zwłaszcza osoby niewidome i poruszające się na wózkach inwalidzkich) celem omówienia ewentualnych potrzeb i form wsparcia tych osób (np. organizację pracy asystenta osoby niepełnosprawnej, zaopatrzenie w dodatkowe urządzenia techniczne i sprzęt specjalistyczny, pomoc organizacyjną w realizacji zajęć dydaktycznych, adaptację materiałów dydaktycznych czy zakwaterowanie w domu studenckim).

Kolejne ciekawe wydarzenia w Botaniku UKW!

Kolejny tydzień lipca i kolejne ciekawe wydarzenia w Ogrodzie Botanicznym UKW przed nami!

Tożsamość młodzieży na portalach społecznościowych - prezentacja wyników badań

Instagram czy facebook? - który z nich jest bardziej popularny wśród młodzieży? Czym różnią się dziewczęta od chłopców tworząc swoje profile? I jak budują swoją tożsamość za pomocą Internetu?  Po co młodzi ludzie tworzą fikcyjne konta na portalach społecznościowych i jak często się to zdarza?

Wyjazdy w ramach Erasmus+ dla pracowników

Biuro Współpracy Międzynarodowej UKW ogłasza rekrutację uzupełniającą na wyjazdy dydaktyczne, dydaktyczno-szkoleniowe i szkoleniowe w ramach programu Erasmus+ (KA103, kraje programu) w roku akademickim 2019/2020 (realizacja wyjazdów do 30 września 2020 r.).

Ogród Botaniczny UKW zaprasza na spotkanie z legendą i teatrem

Wakacje w pełni, pogoda dopisuje, a my zapraszamy na ciekawe wydarzenia kulturalne w Ogrodzie Botanicznym UKW, w tym tygodniu zapraszamy na Środowe spotkania z Legendą i spektakl Ten obcy.

Dr Adam Szulc na Mistrzostwach Świata Głuchych w Koszykówce

Dr Adam Szulc od 2014 roku regularnie współpracuje z Polskim Związkiem Sportu Niesłyszących. Dzięki uprzejmości zarządu Związku uczestniczył jako kierownik Reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn w stażu podczas 5. Mistrzostw Świata Głuchych w Koszykówce, które odbywały się w Lublinie od 27 czerwca do 7 lipca 2019 roku.

Grant naukowy dla Instytutu Psychologii

Instytut Psychologii UKW otrzymał grant naukowy na przeprowadzenie badań służących pogłębieniu wiedzy w zakresie uzależnień behawioralnych, w tym hazardu problemowego i patologicznego, (wg. NPZ) w programie: „Badania naukowe, epidemiologiczne, monitoring, ewaluacja - wspieranie badań naukowych dotyczących uzależnień behawioralnych a także rozwiązywania problemów z tym związanych”.