Kierunki z unijnym dofinansowaniem – rekrutacja!

Do 14 lipca trwa rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia. Studenci dwóch kierunków – humanistyka drugiej generacji oraz pedagogika resocjalizacyjna – mogą korzystać z unijnego dofinansowania.

Nowość: Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna!

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna to nowy kierunek 5-lenich jednolitych studiów magisterskich, stacjonarnych i niestacjonarnych, adresowany do osób zainteresowanych pracą z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Rekrutacja na studia niestacjonarne trwa do 11 wrzesnia 2019 r.

Uprawnienia habilitacyjne dla UKW w dyscyplinie nauki biologiczne

Centralna Komisja do Spraw Stopni i Tytułów podjęła decyzję o przyznaniu z dniem 24 czerwca 2019 roku Uniwersytetowi Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy uprawnienia do nadawania stopnia doktora habilitowanego nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie nauki biologiczne.

Piotr Zwierzchowski po raz kolejny prezesem PTBFM

Prof. Piotr Zwierzchowski został wybrany na kolejną kadencję 2019-2023 na prezesa Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami.

Polskie Dni Nauki w Gruzji

W dniach 10-14 czerwca 2019 r.odbyła się już trzecia edycja projektu Polskie Dni Nauki. W tym roku wykładowcy z Instytutu Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa i pracownicy Biura Współpracy Międzynarodowej zrealizowali go w Gruzji.

Międzynarodowa konferencja o mikotoksynach i pleśniach

W dniach 26-27 czerwca 2019 zapraszamy na 12 Międzynarodową Konferencję Mikotoksyny i pleśnie - aktualne trendy

Wielkie otwarcie Muzeum UKW

27 czerwca 2019 r. o godz. 12.00 zapraszamy do Biblioteki UKW na otwarcie Muzeum Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.