Jubileusz 50-lecia Uczelni

Stypendium Rządu Tajwanu dla studentki UKW

Studentka III roku lingwistyki rosyjsko-chińskiej, Agata Grygiel, zdała egzamin z języka chińskiego na poziomie B1 i otrzymała 9-miesięczne stypendium Rządu Tajwanu na naukę mandaryńskiego na Tajwanie (od września 2019 do maja 2020). Serdecznie gratulujemy!

Wynalazki z UKW docenione na Archimedesie

W dniach 26-29 marca 2019 r. odbył się XXII Moskiewski Międzynarodowy Salon Wynalazków i Innowacyjnych Technologii Archimedes 2019 w Moskwie po raz kolejny wynalazki naukowców UKW zostały docenione i wyróżnione.

Wystawa Szczyty niemożności w Bibliotece UKW

Zapraszamy na wystawę rysunku Marka Szczęsnego i Lesława Cześnika pt. Szczyty niemożności w Galerii Biblioteki UKW.
Wystawa będzie czynna do 6 maja.

Nagroda Fundacji Narodowej im. R. Dmowskiego dla prof. Jana Waskana

Jury Nagrody Fundacji Narodowej im. Romana Dmowskiego w IV edycji Konkursu na najlepszą książkę poświęconą historii i myśli politycznej Narodowej Demokracji postanowiło przyznać Nagrodę Główną prof. Janowi Waskanowi, z Instytutu Nauk Politycznych UKW, za pracę „Idea państwa narodowego w myśli politycznej Romana Rybarskiego do 1939 roku”, Wydawnictwo Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Bydgoszcz 2018, ss. 311.

Sukces UKW na III Bydgoskim Hackathonie

W dniach 29-30 marca 2019 r. odbył się III Bydgoski Hackathon organizowany przez Stowarzyszenie Bydgoski Klaster Informatyczny. Zespoły programistów zmagały się podczas 24-godzinnego maratonu. Po zakończeniu uczestnicy prezentowali swoje dokonania, następnie Jury wybrało 3 najlepsze prace. Pierwsze miejsce zdobył zespół studentów i absolwentów kierunku informatyka UKW.

Tylko Beethoven w Filharmonii

Zapraszamy do Filharmonii Pomorskiej 5 kwietnia 2019 r. na koncert Tylko Beethoven.

Wsparcie dla czasopism naukowych z UKW

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosił wyniki konkursu w ramach programu Wsparcie dla czasopism naukowych, na liście dofinansowanych znalazły się 3 wydawane przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

Serdecznie zapraszamy na obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, które zaplanowano w piątek, 29 marca. Organizatorem jest UKW oraz Bydgoskie Towarzystwo Przyjaciół Węgier im. Eryka Bazylczuka.