III Mistrzostwa UKW w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Kierownika SWF

09.04.2019, we wtorek o godzinie 13.30 w CEKFiS-ie w sali 123 odbędzie się zbiórka i ważenie uczestników startujących w wyciskaniu sztangi.

Seminarium: Choroby Rzadkie w Pedagogice Specjalnej

Zakład Pedagogiki Specjalnej i Logopedii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Fundacja Angelmana w Łodzi serdecznie zapraszają na Seminarium Choroby Rzadkie w Pedagogice Specjalnej, które odbędzie się 9 kwietnia 2019 r. na UKW.

Dzień otwarty kierunku Zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochrona zabytków

11 kwietnia 2019 r. zapraszamy już po raz trzeci na Dzień otwarty kierunku Zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochrona zabytków.

Połączenie ze stacją na Antarktyce

20 marca 2019 r. dr Danuta Szumińska z Instytutu Geografii UKW wygłosiła dla uczniów 8 klas ze Szkoły Podstawowej nr 38 oraz z Zespołu Szkół nr 18 w Bydgoszczy wykład pt. Antarktyka – nietypowe miejsce pracy geografa (Fot. 1). Ogromną atrakcją prelekcji była rozmowa na żywo z pracownikiem Instytutu Geografii UKW mgr inż. Sebastianem Czapiewskim, który od 17 stycznia tego roku przebywa na Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego (Fot. 2).

Powtórka z historii sztuki

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w dniach 8, 10 i 11 kwietnia 2019 r. zaprasza na powtórkę do matury z historii sztuki.

UWAGA - możliwość pozyskania środków na Wsparcie kształcenia w zakresie projektowania uniwersalnego

Znamy już Plan Działania na rok 2019 dla III Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (POWER). Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w  2019 r. planuje ogłoszenie konkursu w ramach działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym

Wsparcie kształcenia w zakresie projektowania uniwersalnego

Znamy już plan działania na rok 2019 dla III Osi Priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (POWER). Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w  2019 r. planuje ogłoszenie konkursu w ramach działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym.

Wystawa o Armenii i północnym Iranie

Zapraszamy na wystawę fotografii Macieja L. Rewakowicza pt. W Armenii i północnym Iranie (Galeria Biblioteki UKW na II piętrze).
Wystawa będzie prezentowana do 8 maja 2019 r.

Bydgoskie Dyktando Języka Rosyjskiego 2019

8 kwietnia 2019 r. serdecznie zapraszamy do gmachu Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego na BYDGOSKIE DYKTANDO JĘZYKA ROSYJSKIEGO 2019. To już VII edycja imprezy organizowanej przez Instytut Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy współpracy wykładowców Bałtyckiego Uniwersytetu im. I. Kanta w Kaliningradzie.