Archiwum

Chargé d’Affaires Ambasady Kanady w Warszawie, Dr Jeremy Wallace z wykładem na UKW

Gościem naszego Uniwersytetu będzie dr Jeremy Wallace, Chargé d’Affaires w Ambasadzie Kanady w Warszawie. Dr Wallace wygłosi wykład na temat priorytetów kanadyjskiej polityki zagranicznej - Canadian foreign policy priorities, 6 czerwca o godz. 11.00 w Bibliotece UKW przy ul. K. Szymanowskiego 3 (Aula A).

Dni Instytutu Pedagogiki UKW 2018

Serdecznie zapraszamy 6-7 czerwca 2018 r. na Dni Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Wykład prof. Stephena Hicksa

Bydgoskie Towarzystwo Naukowe zaprasza na wykład nt. The World’s New Leaders: enterpreneurial Innovators (Nowi liderzy światowi: innowatorzy w obszarze przedsiębiorczości, który wygłosi prof. Stephen Hicks z Uniwersytetu Rockford (USA). Sesja odbędzie się w środę, 30 maja o godz. 15 w Sali Łochowskiego przy ul. Jezuickiej w Bydgoszczy.

Konferencja o międzynarodowych drogach wodnych

Centrum Rewitalizacji Dróg Wodnych oraz Instytut Geografii Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy serdecznie zapraszają do udziału w konferencji naukowej Międzynarodowe drogi wodne - bezpieczeństwo i rozwój w dniach 14-16 czerwca 2018 r. Bydgoszcz - Eberswalde - Berlin.

Pięć medali karateków na AMP

Podczas rozgrywanych we Wrocławiu AMP w Karate WKF zawodnicy z naszej uczelni wrócili aż z 5 medalami. W kategorii kumite kobiet -55kg Marta Dzielak po emocjonujących walkach wywalczyła brązowy medal. Zeszłoroczna wicemistrzyni AMP z kategorii +68kg Marzena Zalewska w tym roku również nie zawiodła i zdobyła trzecie miejsce. Ponadto dziewczyny startowały w kumite drużynowym, lecz tam uległy bardzo mocnej drużynie z Politechniki Opolskiej. W klasyfikacji punktowej kobiet typ uczelni uniwersytety UKW zajęło drugie miejsce.

Wykład - International organizations in Central Asia

Pani dr Jildiz Nicharapova Associate professor w American University of Central Asia w nadchodzący piątek 25 maja 2018 r. o godz. 10.00 wygłosi otwarty wykład w języku angielskim pod tytułem: International organizations in Central Asia: politics of great powers or interests of states in the region?

Wyróżnienia Academia 2018 dla Wydawnictwa UKW

Z warszawskich Targów Książki Akademickiej ACADEMIA 2018 Wydawnictwo UKW przywiozło aż dwa wyróżnienia, za książki: „Mechanika techniczna dla inżynierów” oraz „Studium bezprądowego metalizowania materiałów polimerowych. Miedziowanie polilaktydu”.