Zapraszamy do Filharmonii

Spotkanie z Janem Kumą, żołnierzem AK

Zakład Filozofii Wychowania i Edukacji Obywatelskiej UKW zaprasza na spotkanie z Janem Kumą (rocznik 1921), żołnierzem Armii Krajowej. Odbędzie się ono w czwartek 26 kwietnia 2018 r. o godz. 9.15.

Dr inż. Magdalena Stepczyńska nagrodzona Stypendium dla wybitnych naukowców

Prezydent Miasta Bydgoszczy przyznał Stypendium dla wybitnych młodych naukowców dr inż. Magdalenie Stepczyńskiej.

Konkurs POWER: Trzecia Misja Uczelni - na programy kształcenia i realizację działań dydaktycznych dla niestandardowych odbiorców szkolnictwa wyższego

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Instytucja Pośrednicząca dla Osi III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (POWER) ogłasza w ramach Działania 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym konkurs nr POWR.03.01.00-IP.08-00-3MU/18 „Trzecia Misja Uczelni”.

Worek medali na AMP w Ergometrze Wioślarskim

Reprezentacja Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zdobyła 8 medali podczas Akademickich Mistrzostwach Polski w Ergometrze Wioślarskim, które odbyły się w miniony weekend w Warszawie.

Bydgoskie Dyktando Języka Rosyjskiego 2018

9 kwietnia 2018 r. w gmachu Biblioteki Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy po raz szósty odbyło się Bydgoskie Dyktando Języka Rosyjskiego 2018. W konkursie wzięło udział 104 uczestników. Imprezę zorganizował Instytut Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej wraz z pracownikami naukowymi Bałtyckiego Uniwersytetu Federalnego im. I. Kanta w Kaliningradzie.