Nowy kierunek studiów - prawo w biznesie - nabór dodatkowy

W ofercie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego na nowy rok akademicki 2018/19 znalazł się nowy kierunek – prawo w biznesie. Do 12 września trwa nabór dodatkowy na ten kierunek w trybie stacjonarnym. Kandydaci mogą również zapisywać się na studia niestacjonarne.

Nowy konkurs NCBiR - studia dualne

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju  ogłosił konkurs POWR.03.01.00-IP.08-00-DUO/18 na studia dualne, dotyczące opracowania programów kształcenia i realizacji studiów dualnych.

Zachęcamy wszystkich pracowników Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego do zapoznania się z założeniami konkursu.

Zespołowy Projekt Informatyczny

W tym roku po raz drugi na UKW odbędzie się publiczna prezentacja projektów studenckich wykonanych przez studentów IV roku Informatyki w ramach "Zespołowego Projektu Informatycznego". Prezentacja odbędzie się 23 stycznia 2018 roku o  godz. 9.00 w Sali Koncertowej UKW, ul. Kopernika 1.

Dr Magdalena Sikorska na targach książki w New Delhi

Dr Magdalena Sikorska, anglistka (INILS), w dniach 2-9 stycznia 2018 przebywała w New Delhi na zaproszenie tamtejszego Instytutu Polskiego. Wygłosiła dwa otwarte wykłady na temat współczesnej książki obrazkowej i ilustrowanej w Polsce. Wykłady odbyły się w ramach światowych targów książki New Delhi World Book Fair 2018.

Praca: Dział Współpracy Społeczno-Gospodarczej

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy poszukuje kandydatów do pracy w Dziale Współpracy Społeczno-Gospodarczej na stanowiska związane z administracyjną obsługą realizacji projektów „Innowacje społeczne” i „Bezpieczeństwo łańcucha żywnościowego i żywność spersonalizowana”.

Festiwal Chórów Akademickich „Akademickie Kolędowanie”

W niedzielę, 21 stycznia 2018  odbędzie się X edycja Festiwalu Chórów Akademickich „Akademickie Kolędowanie”. W tym roku w parafiach naszej diecezji wystąpią chóry akademickie ze Szczecina, Koszalina, Warszawy, Torunia oraz Bydgoszczy.

Inwestycje w Ogrodzie Botanicznym

Projekt rewitalizacji Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego znalazł się na liście podstawowej projektów inwestycyjnych w naborze propozycji projektów do Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Bydgoszczy.

Możliwości komercjalizacji wyników badań naukowych – panel ekspercki

Konsorcjum Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. J. i J. Śniadeckich oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, serdecznie zaprasza na czwarte już spotkanie Panelowe Ekspertów. Tym razem tematem przewodnim będzie komercjalizacja wyników badań naukowych – kwestia istotna z punktu widzenia zarówno nauki, jak i gospodarki. Spotkanie odbędzie się w Regionalnym Centrum Innowacyjności UTP (Al. Prof. S. Kaliskiego 7, s. C8), w godzinach od 10:00 do 14:00.