Praca: Archiwista UKW

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego zatrudni Archiwistę.

Zostań twarzą UKW!

Zapraszamy studentki i studentów UKW do wzięcia udziału w sesji fotograficznej. Fotogeniczność, zaangażowanie i chęci-tych cech poszukujemy u Ciebie! W zamian oferujemy udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej, możliwość współudziału w tworzeniu wizerunku Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz przeżycie niezapomnianej przygody. Jeśli chcesz, by Twoje zdjęcia pojawiły się w materiałach promujących UKW, zgłoś się do nas już dziś!

I Ogólnopolska Konferencja pt. Zrównoważony rozwój Pojezierza Krajeńskiego

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Krajeński Park Krajobrazowy z siedzibą w Więcborku, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi mają zaszczyt zaprosić na I Ogólnopolską Konferencję pt. „Zrównoważony rozwój Pojezierza Krajeńskiego”.

Złoty medal dla studentki UKW podczas Uniwersjady w Tajpej

Studentka UKW, Iga Baumgart wywalczyła w poniedziałek złoty medal w sztafecie 4x400 metrów. Polki wygrały w czasie 3:26,75. Podczas Uniwersjady w Tajpej zawodniczka BKS Bydgoszcz pokazała hart ducha i sportową energię. W finale biegu indywidualnego Iga uplasowała się na wysokiej, 6-stej pozycji.

UKW partnerem Międzynarodowego Dnia Kajakarza - Koronowo 2017

Zapraszamy serdecznie na Międzynarodowy Dzień Kajakarza

Przyszli zimownicy Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego w Instytucie Geografii na UKW w Bydgoszczy

19 sierpnia 2017 roku gościliśmy w Instytucie Geografii UKW przyszłych zimowników Polskiej Stacji Antarktycznej im H. Arctowskiego, którzy już za półtora miesiąca pojadą na Wyspę Króla Jerzego. Pracownicy IBB PAN byli uczestnikami szkolenia dotyczącego pomiarów batymetrycznych z użyciem echosondy z GPS, które poprowadził dr Michał Habel z Instytutu Geografii UKW.

Ratujmy życie wnuczki naszej pracownicy!

Mówi się, że nieszczęścia chodzą parami, ale w przypadku Izy Słabeńskiej to powiedzenie okazało się niewystarczające. Trzy lata temu dziewczynkę i jej dwójkę rodzeństwa porzuciła matka. Ojciec dzieci zmarł nagle i opiekę przejęła ich babcia, Małgorzata Czuryk, pracowniczka Działu Administracyjno-Gospodarczego UKW.