Archiwum

Konferencja Naukowa "Człowiek panem życia i śmierci w czasach konfliktów i wyzwań cywilizacyjnych"

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza na międzynarodową konferencję naukową „Człowiek panem życia i śmierci w czasach konfliktów i wyzwań cywilizacyjnych”, która odbędzie się w dniach 16–17 listopada 2017 r. w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Praca: Administrator IT

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego (Dział Informatyzacji) zatrudni osobę na stanowisko Administratora IT:

Uroczystość podpisania porozumienia o współpracy między Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy a Instytutem Pamięci Narodowej

W czwartek, 6 lipca w siedzibie Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych UKW przy ul. Poniatowskiego 12 o godzinie 11.00 odbędzie się uroczystość podpisania porozumienia o współpracy między Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy a Instytutem Pamięci Narodowej - Komisją Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu, z siedzibą w Warszawie. Aktu podpisania dokonają Rektor UKW JM prof. dr hab. Jacek Woźny oraz Prezes IPN dr Jarosław Szarek.

Monika Kowalska wystartuje w Akademickich Mistrzostwach Europy w Wioślarstwie

Startując w konkurencji jedynek kategorii lekkiej, Monika Kowalska będzie reprezentowała Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy w Akademickich Mistrzostwach Europy w Wioślarstwie w Suboticy (Serbia), które rozegrane zostaną w dniach 12-17.07.2017.

Książka prof. Tadeusza Wolszy nagrodzona przez Fundację im. Janusza Kurtyki

Książka "To, co widziałem, przekracza swą grozą najśmielsze fantazje" autorstwa prof. Tadeusza Wolszy zwyciężyła w konkursie Fundacji im. Janusza Kurtyki. W książce opisano losy Polaków wizytujących Katyń w 1943 roku. Warto dodać, że książka Pana Profesora zostanie przetłumaczona na język angielski i wydana w Stanach Zjednoczonych.

Umowa o współpracy UKW z Polską Grupą Zbrojeniową

We wtorek, 27 czerwca Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. w obecności Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Bartosza Kownackiego zawarła umowy o współpracy z ośmioma uczelniami wyższymi. Jedną z nich jest Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Wykład w 98. rocznicę podpisania Traktatu Wersalskiego

28 czerwca 2017 r., o godzinie 17.00 w 98. rocznicę podpisania Traktatu Wersalskiego,  w Auli im. prof. Karola Buczka Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych przy ul Księcia Józefa Poniatowskiego 12  dr Monika Opioła-Cegiełka wygłosi wykład poświęcony temu kluczowemu dla współczesnej Europy i Polski wydarzeniu.