Archiwum

Wystawa „Antarktyka – podróż do krainy lodu” dr Danuty Szumińskiej w Bibliotece Miejskiej w Bydgoszczy

Wystawa przygotowana przez Dział Promocji UKW jest pokłosiem ponad miesięcznego pobytu naukowego dr Danuty Szumińskiej, pracownika Instytutu Geografii UKW na początku tego roku w Antarktyce. Fotografie prezentowana podczas najnowszej wystawy były już eksponowane w Bibliotece Głównej UKW podczas Bydgoskiego Festiwalu Nauki. Teraz, przez dwa letnie miesiące będą mogli oglądać je mieszkańcy Bydgoszczy. Zapraszamy do Czytelni Głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy, ul. Rynek 22-24.

Koncert Słowami Muzyki

Wydział Edukacji Muzycznej UKW zaprasza na koncert „Słowami Muzyki”., który odbędzie się we wtorek, 27 czerwca o godz. 18 w sali koncertowej Copernicanum UKW. Wstęp bezpłatny.

VI Ogólnopolska Konferencja z cyklu „Diagnoza psychologiczna jako przedmiot badania i nauczania” odbędzie się w dniach: 23-24.06.2017 roku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Zespół Badawczy Instytutu Geografii UKW wyróżniony przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Podczas tegorocznej Gali Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, która odbyła się 19 czerwca 2017 r. w Toruniu, w kategorii nauka, badania naukowe, postęp techniczny, wyróżniony został Zespół Badawczy Instytutu Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Nowe kierunki studiów doktoranckich - nauki biologiczne

Od roku akademickiego 2017/2018 Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy otwiera dwa nowe, atrakcyjne kierunki studiów doktoranckich w dziedzinie nauk biologicznych – czteroletnie studia III stopnia na kierunku biologia oraz czteroletnie studia III stopnia na kierunku ekologia.

XXVI Kolokwia Psychologiczne PAN

XXVI Kolokwia Psychologiczne PAN poświęcone będą problemom badań psychologicznych nad relacją mózg – zachowanie. Proponujemy dyskusję nad relacjami między mózgiem a zachowaniem ludzkim, odwołując się głównie do dorobku psychologii klinicznej, poznawczej i rozwojowej, a także badań interdyscyplinarnych współcześnie zwanych umownie neuronauką. Kolokwium odbędzie się w dniach 19-20 czerwca br.