Wygraj bilety do Filharmonii Pomorskiej!

Zapraszamy do Filharmonii Pomorskiej na koncert "Mahler i jego czasy". 20 maja 2016 roku o godzinie 19.00 melomani będą mieli okazję usłyszeć utwory Mozarta, Mahlera oraz Brahmsa Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.

Wykład: Bydgoszcz z perspektywy obecnego prezydenta

Wszechnica Regionalna oraz Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych UKW zapraszają na wykład „Bydgoszcz z perspektywy obecnego prezydenta”, który wygłosi Prezydent naszego miasta, Rafał Bruski. Wykład odbędzie się we wtorek, 24 maja o godz. 18 w auli IHiSM przy ul. Poniatowskiego 12. Zapraszamy!

Ponad milion złotych na badania dr Katarzyny Lubiewskiej

Projekt „Połączenie podejścia emic i etic w badaniu zachowań rodzicielskich i przywiązania (CEE-PaAtt)” dr Katarzyny Lubiewskiej z Instytutu Psychologii UKW znalazł się na liście rankingowej konkursu Narodowego Centrum Nauki OPUS 10.

Wygraj bilety do filharmonii

Zapraszamy do Filharmonii Pomorskiej na koncert "W 125. rocznicę urodzin Siergieja Prokofiewa". 29 kwietnia 2016 roku o godzinie 19.00 melomani będą mieli okazję usłyszeć koncert fortepianowy C-dur KV 503 Mozarta oraz V Symfonię B-dur op. 100 Prokofiewa w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.

Praca: Administrator IT

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego (Dział Informatyzacji) zatrudni osobę na stanowisko Administratora IT.

Konferencja: Ochrona zbiorów bibliotecznych

Katedra Informacji Naukowej i Bibliologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza na I Ogólnopolską Konferencję Naukową „Ochrona zbiorów bibliotecznych. Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość”. Odbędzie się ona w dniach 19-20 maja w Bibliotece UKW przy ul. Szymanowskiego 3.

Debata Uczeń trudny czy wymagający

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego - Zakład Socjologii Wychowania i Resocjalizacji oraz Zespół Szkół nr 27 w Bydgoszczy zapraszają nauczycieli, pedagogów, psychologów szkolnych 23 maja 2016 roku w godz. 9.00 – 13.30 w gmachu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, ul. Chodkiewicza 30 w sali  A17  budynek główny na spotkanie w ramach ogólnopolskiej debaty dotyczącej zmian w systemie edukacji „Uczeń. Rodzic. Nauczyciel – Dobra Zmiana”.

Finał I Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żegludze i Drogach Wodnych za nami

W dniu 29 kwietnia w Bydgoszczy odbył się Finał I Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Żegludze i Drogach Wodnych. Konkurs zorganizowali pracownicy Katedry Rewitalizacji Dróg Wodnych, Instytutu Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.