Gratulacje dla prof. R. Nowickiego

Publikujemy list gratulacyjny JM Rektora prof. dr. hab. Janusza Ostoja-Zagórskiego skierowany do dr hab. Ryszarda Nowickiego, prof. nadzw.

Prestiżowa nagroda dla D. Mikołajewskiego z IMIS

Poznaliśmy laureatów konkursu Eureka Competition, organizowanego w ramach najstarszej europejskiej wystawy wynalazków. Wśród nagrodzonych znalazł się zespół naukowców, w którym pracował m.in. dr inż. Dariusz Mikołajewski z Instytutu Mechaniki i Informatyki Stosowanej UKW.

Spotkanie konsultacyjne – LGD „Dwie rzeki” – Śródmieście

Informujemy, że dnia 26.11.2015 r. (czwartek) w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego (aula, I piętro) przy ul. Karola Szymanowskiego 3 w godzinach od 16.00 do 20.00 odbędą się konsultacje społeczne dotyczące opracowania Lokalnej Strategii Rozwoju dla Stowarzyszenia Bydgoska Lokalna Grupa Działania „Dwie rzeki”. Celem konsultacji jest włączenie obywateli na szczeblu lokalnym w inicjowanie i realizację działań na rzecz rozwoju lokalnego na obszarze Osiedla Śródmieście.

Akcja Odjazdowe Mikołajki

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji "Odjazdowe Mikołajki".

Wywiad z dr Anną Ratajską w tygodniku "Polityka"

W środowym (18 listopada) wydaniu „Polityki” znalazł się obszerny wywiad z dr Anną Ratajską z Instytutu Psychologii UKW. Psycholog opowiada o trudnej sztuce rozmowy lekarza z pacjentem, o tym jak ta komunikacja ewoluuje przez ostatnie 30 lat i co za tym idzie – jak zmienia się dydaktyka w zakresie komunikacji klinicznej. Zachęcamy do lektury!

Kuźnia zaprasza na Mikromusic

Stawki stypendiów dla studentów i doktorantów

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy ogłasza stawki stypendiów dla studentów i doktorantów w roku akademickim 2015/2016.

Nagrody dla profesorów z UKW

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski spotkał się 17 listopada 2015 r. z profesorami z bydgoskich uczelni.

Nowy kierunek - Zarządzanie kryzysowe w środowisku

Od roku akademickiego 2016/2017 na Wydziale Kultury Fizycznej, Zdrowia i Turystyki UKW uruchamiamy nowy kierunek - zarządzanie kryzysowe w środowisku.