Seminarium Bony na innowacje dla MŚP

Centrum Transferu Technologii i Innowacji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zaprasza na seminarium: „Bony na innowacje dla MŚP – zasady udzielania dotacji dla przedsiębiorców i oferta badawcza Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego dla gospodarki.”

Seminarium odbędzie się w dniu 12 października 2015 roku o godzinie 13:00 (czas trwania ok.1,5 godziny) w Auli Laboratorium Badawczego Mikotoksyn, ul. Chodkiewicza 30.

W kolorze sepii - w Bibliotece UKW

Zapraszamy do Biblioteki UKW na wystawę fotografii Jerzego Riegla pt."W kolorze sepii".

Zapraszamy na konferencję TransLingua

Katedra Filologii Angielskiej oraz Instytut Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej UKW zapraszają w dniach 24-25 września 2015 roku na międzynarodową konferencję przekładoznawczo-językoznawczą TransLingua.

X Forum Kultury Słowa na UKW

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Rada Języka Polskiego przy Prezydium PAN,  Narodowe Centrum Kultury oraz Fundacja PWN serdecznie zapraszają w dniach 14–17 października 2015 r. na X Forum Kultury Słowa „Przyszłość polszczyzny - polszczyzna przyszłości”. Konferencja odbędzie się w Bibliotece UKW (ul. K. Szymanowskiego 3).

Konferencja naukowa z okazji Roku Rejewskiego

Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych wspólnie z UKW i UM zapraszają 22.10.2015 r. do udziału w konferencji naukowej zorganizowanej z okazji Roku Rejewskiego.

Konferencja o transporcie miejskim w języku i kulturze

Zakład Stylistyki i Pragmatyki Językowej Instytutu Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego ma zaszczyt zaprosić Państwa na VI Ogólnopolską Konferencję Naukową z cyklu Miasto - przestrzeń zróżnicowana językowo, kulturowo i społecznie. Tegoroczna edycja poświęcona będzie tematowi: Transport miejski w języku i w kulturze.

Rekrutacja uzupełniająca na wyjazdy Erasmus +

Trwa rekrutacja uzupełniająca na wyjazdy na studia i praktyki w ramach program Erasmus +. Studenci i absolwenci UKW mogą aplikować do 12 października 2015 r.

Stypendia dla absolwentów szkół ponadgimnazjalnych

Studentów I roku (tegorocznych maturzystów szkół bydgoskich) zapraszamy do zapoznania się z propozycją stypendialną oferowaną w ramach Programu dla Młodzieży Osiągającej Szczególne Wyniki w Nauce. Termin składania wniosków upływa 7.10.2015 roku.

Praca dla specjalisty funduszy unijnych

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy poszukuje kandydata na stanowisko specjalisty w Biurze Funduszy Europejskich i Współpracy z Regionem.