Spotkanie Premier Kopacz z przedstawicielami środowiska naukowego

25 sierpnia 2015 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się spotkanie Premier Ewy Kopacz z przedstawicielami środowiska naukowego.

Konferencja o różnych aspektach odmienności

Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych UKW zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Inny Obcy Potwór. Kulturowo-społeczne aspekty odmienności przez wieki Bydgoszcz, 10-11 września 2015 r.

Konferencja Swojskość i obcość w Kujawsko-Pomorskiem

Zapraszamy na V Ogólnopolską Konferencję Naukową i Dydaktyczną Dzieje regionu kujawsko-pomorskiego, która odbędzie się 17 września 2015 roku w godz. 10.00-14.30 w sali konferencyjnej Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 12. Tegoroczna edycja konferencji nosi tytuł „Swojskość i obcość w regionie kujawsko-pomorskim”. Jej zadaniem jest wspieranie realizacji zajęć w ramach przedmiotu „Historia i społeczeństwo. Dziedzictwo epok”. Konferencja umożliwi poznanie dziejów małej ojczyzny.

UKW na Festiwalu Radosnych Serc

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego po raz kolejny wspólnie z Fundacją NOWE POKOLENIE wspiera organizację Festiwalu Radosnych Serce, który odbędzie się 29 sierpnia 2015 r. na Polanie Różopole w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek.

Wystawa plakatów w Bibliotece UKW

Zapraszamy do Biblioteki UKW na wystawę plakatów toruńskich projektantów: Joanny Frydrychowicz i Krzysztofa Skrzypczyka.

Tornister Pełen Uśmiechów

Caritas Diecezji Bydgoskiej podziękował UKW za aktywny udział w akcji „Tornister Pełen Uśmiechów”.

Konferencja o sacrum w ponowoczesnym świecie

Doktoranckie Koło Naukowe Filologów (DKNF) zaprasza na konferencję: Sacrum w ponowoczesnym świecie odbędzie się 6 listopada 2015 roku na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Podaruj krew - uratuj życie

Zaplanuj oddanie krwi w wakacje. Podaruj krew - uratuj życie