Konferencja: Psyche-Ciało-(Nie)Stabilność

Studenckie Koło Naukowe Psychoterapii oraz Instytut Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy serdecznie zapraszają do udziału w VI Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej Psyche – Ciało – (Nie)Stabilność.

Nauka: Minifestiwal w Dolinie Noteci

27 kwietnia 2015 r. zapraszamy na Minifestiwal Nauki w Dolinie Noteci, organizowany przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk", Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mroczy.

Teatr Polski: New(Dis)Order

Zapraszamy studentów UKW na pokaz artystyczny New (Dis)Order, który odbędzie się w ramach Międzynarodowego Forum Tańca będącego cyklicznym, wieloletnim projektem Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Teatr Polski: Polska i mity - mity polskie

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na kolejną debatę towarzyszącą inscenizacji „Samuela Zborowskiego”, która odbędzie się 25 kwietnia 2015r. o godz. 18.00. Na debacie zostaną postawione pytania o polską mitologię narodową.

Bydgoskie Dyktando Języka Rosyjskiego 2015 na UKW

14 kwietnia 2015 roku w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyło się „Bydgoskie Dyktando Języka Rosyjskiego 2015”. W konkursie wzięło udział 60 uczestników. Imprezę zorganizował Instytut Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej wraz z pracownikami naukowymi Bałtyckiego Uniwersytetu Federalnego im. I. Kanta w Kaliningradzie. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Prezydenta Miasta Bydgoszczy Pana Rafała Bruskiego.

Konkurs na projekt koszulki

Biuro Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą ogłasza konkurs na stworzenie projektu  grafiki bydgoskich t-shirtów.

Konkurs: „TOP 500 Innovators”

Dobiega końca ostatnia rekrutacja do programu stażowo-szkoleniowego Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Top 500 Innovators”. Zgłoszenia w postaci wypełnionych formularzy są przyjmowane wyłącznie drogą elektroniczną  od 10 do 30 kwietnia 2015 r.

Konkurs: Moduł „Rozwój” w Narodowym Programie Rozwoju Humanistyki

Trwa konkurs o finansowanie projektów badawczych w ramach programu Narodowy Program Rozwoju Humanistyki - moduł.

Teatr Polski: Faust

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza studentów UKW na spektakl „Faust” w reżyserii Michała Borczucha

24 kwietnia – dniem dydaktycznym

Drodzy studenci, przypominamy, że 24 kwietnia (piątek) jest dniem zajęć dydaktycznych. Wszystkie zajęcia tego dnia odbywają się zgodnie z planem.