Akcja: Fascynujący Świat Roślin

Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza do wzięcia udziału w trzeciej edycji międzynarodowej akcji „Fascynujący Świat Roślin” 2015, która będzie odbywać się na całym świecie pod auspicjami Europejskiej Organizacji Nauk o Roślinach (EPSO – European Plant Science Organization).

Konferencja: Bibliologicznych Kół Naukowych

Koło Naukowe Bibliotekoznawców UKW zaprasza na VI Ogólnopolską Konferencję Bibliologicznych Kół Naukowych: Warsztat informacyjny XXI wieku, która odbędzie się 22 kwietnia 2015 r. w Bibliotece UKW w Bydgoszczy.

Medal dla prof. Babińskiego

Pamięci ofiar: Minuta ciszy dla studentów z Kenii

UKW 27 kwietnia o godz. 12.00 uczci minutą ciszy studentów z Garissy.

Projekt Katedry Fizjologii i Toksykologii

Projekt Katedry Fizjologii i Toksykologii UKW oraz Institut für Tierenährung und Funktionelle Pflanzenstoffe Veterinärmedizinische Universität Wien pn: „Developing Methods of Determination and Monitoring of Citrinin in Food and Feed” został wybrany do realizacji podczas posiedzenia Polsko-Austriackiej Grupy Roboczej ds. współpracy naukowo-technicznej w Wiedniu. Projekt został oceniony na 3 pozycji z 17 zgłoszonych.

Projekt kulturalny: Kino bez granic

Teatr Polski w Bydgoszczy oraz Stowarzyszenie Koloroffon zaprasza studentów UKW na nowy projekt filmowy „Kino bez granic” prezentujący w Bydgoszczy kino autorskie.

Składanie wniosków o akademiki

Wnioski o miejsce w Domu Studenta na rok akademicki 2015/2016 należy składać osobiście u Kierowników Domu Studenta UKW.

Studencie: Zostań twarzą UKW

Zapraszamy do wzięcia udziału w letniej sesji zdjęciowej.

Nauka: Konferencja Doktorantów i Młodych Naukowców

Instytut Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego ma zaszczyt zaprosić do wzięcia  udziału w V Interdyscyplinarnej Konferencji Doktorantów i Młodych Naukowców pt. „Zmiany w życiu współczesnych i ich konteksty”Konferencja odbędzie się w dniach 23-25 kwietnia 2015 r. w Bydgoszczy.

Spotkanie: Polska - Chiny- Filipiny

28 kwietnia 2015 r. studentów i pracowników UKW oraz wszystkich zainteresowanych podróżami zapraszamy na spotkanie z parą studentów, która rowerami dotarła aż do Chin i na Filipiny!

Wystawa: Sztuka a prawo karne

21 kwietnia 2015 r. otwarto wystawę: Sztuka a prawo karne. (Biblioteka UKW, ul. K. Szymanowskiego 3, I piętro, sala Pamięć bydgoszczan). Będzie prezentowana do 8 maja 2015 r..