Zaproszenie: Detroit. Historia ręki.

Teatr Polski w Bydgoszczy serdecznie zaprasza studentów i pracowników Uniwersytetu Kazimierza Wilekiego na spektakl Detroit. Historia ręki w reżyserii Wiktora Rubina.

Konkurs: FameLab

Zapraszamy studentów, doktorantów i naukowców UKW do wzięcia udziału w międzynarodowym konkursie FameLab. Skierowany jest on do naukowców działających w obszarze nauk przyrodniczych, ścisłych, technicznych, rolniczych lub medycznych.

Krok w przyszłość: Znamy stypendystów z UKW

Pięcioro doktorantów UKW otrzymało stypendium w ramach projektu „Krok w przyszłość”. Uroczyste wręczenie umów stypendialnych odbyło się 11 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim. Ci, którzy nie zdążyli złożyć wniosków, mogą do 19 grudnia wziąć udział w dodatkowym naborze.

Sukces: Stypendyści MNiSW z UKW

Czworo studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego otrzymało Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego na rok akademicki 2014/2015 przyznawane za wybitne osiągnięcia.

Impreza: Noc Biologów

„Noc Biologów” to impreza ogólnopolska, której celem jest upowszechnianie wiedzy biologicznej. Kolejna edycja w Bydgoszczy organizowana na Wydziale Nauk Przyrodniczych UKW odbędzie się 9 stycznia 2015 roku  w godzinach wieczornych. Przedsięwzięcie to zostało objęte honorowym patronatem JM Rektora UKW.

Konferencja: Dobre i złe sąsiedztwa

Międzynarodowa Konferencja Naukowa Dobre i złe sąsiedztwa. Historia kluczem do zrozumienia współczesnych relacji międzysąsiedzkich, Bydgoszcz 11-12 maja 2015 r.

Piłka ręczna: AZS UKW zmierzy się z LKS Kęsowo

W najbliższą sobotę, 13 grudnia bydgoscy szczypiorniści rozegrają kolejny mecz w rozgrywkach II ligi. W swojej hali podejmą zespół LKS Kęsowo.

Przedłużona rekrutacja: Do Akademickiego Centrum Kreatywności

Studenci III roku Pedagogiki Wczesnoszkolnej studiów I stopnia, licencjaci Pedagogiki Wczesnoszkolnej!
Przedłużamy rekrutację do projektu Akademickie Centrum Kreatywności do 8 stycznia 2015 r.

Strategia: Bezpieczeństwo Narodowe RP 2014 r.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski 5 listopada 2014 r., na wniosek Prezesa Rady Ministrów, zatwierdził Strategię Bezpieczeństwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej.

Wydawnictwo: Nagrody dla prof. Banaszaka

Kończący się rok to kolejne sukcesy na polu literackim prof. Józefa Banaszaka. W ciągu ostatnich miesięcy ukazały się trzy nowe publikacje, a Profesor dwukrotnie był nagradzany.

Konferencja: Jakość w sporcie

Zapraszamy na II edycję Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej Jakość w Sporcie, która odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 15-16 stycznia 2015 r.