Konkurs: sprawdź swoją wiedzę o NATO

Koło Naukowe Studentów Bezpieczeństwa Narodowego oraz Koło Naukowe Studentów Politologii ogłaszają: Konkurs wiedzy o NATO, na zgłoszenia czekamy do 9 maja.

Sukces: Milion złotych na badanie mikotoksyn

Zakład Fizjologii i Toksykologii UKW otrzymał dofinansowania na realizację projektu Badania nad toksycznością grzybów pleśniowych i ich wtórnych metabolitów skażających środowiska bytowania człowieka i zwierząt. Łączna suma dotacji to ponad 935 tysięcy złotych. Warto dodać, że to jedyny wniosek, jaki uzyskał dofinansowanie w ramach RPO Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 w ramach działania 5.4 Wzmocnienie regionalnego potencjału badań i rozwoju technologii, oś  priorytetowa 5. Wzmocnienie konkurencyjności przedsiębiorstw.

Festiwal: Nowa Muzyka

Zapraszamy na II Festiwal Muzyki Współczesnej NOWA MUZYKA w dniach 10-11.05.2014 roku, tworzą go przede wszystkim pracownicy Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego i Akademii Muzycznej.

Konferencja: Młodzi w polityce

Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Inicjatywy Doktorantów Nauk o Polityce zapraszają do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej: „Młodzi w polityce. Od kreatywnych idei do innowacyjnej partycypacji”, która odbędzie się 6 maja 2014 r. w Bydgoszczy.

Nowy kierunek: Innowacyjność i zarządzanie

W ofercie UKW pojawił się nowy kierunek: Innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną, jedyny w Polsce taki kierunek, otwierający szerokie perspektywy kariery zawodowej, we wszystkich wymiarach sfery publicznej.

Chór UKW: na festiwalu w Belgii

Chór Akademicki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, jako jedyny chór z Polski, został zakwalifikowany na 62 Młodzieżowy Festiwal Muzyczny w Neerpelt (Belgia).

Praktyki: Wyjedź na 5 miesięcy do Berlina

Jeśli marzysz o międzynarodowej karierze w administracji państwowej, lubisz wyzwania i dialog międzykulturowy, czas na praktykę w Niemieckim Bundestagu! Możesz spędzić pięć miesięcy w Berlinie i zdobyć bezcenne doświadczenie.