Kandydacie, sprawdź swój status!

W piątek, 26 lipca kolejni kandydaci otrzymali szansę na studia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Jeśli pozostawałeś/-aś na liście rezerwowej, sprawdź swój status kandydata – jeśli się zmienił na „wstępna kwalifikacja z listy rezerwowej 2", to przynieś do poniedziałku, 29 lipca do godz. 10:00 swoje dokumenty na UKW.

Wyniki wstępnej kwalifikacji na studia na UKW

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego ogłosił w czwartek listy osób wstępnie zakwalifikowanych na studia w roku akademickim 2013/2014. 5797 walczyło o niespełna trzy tysiące miejsc na studiach stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich.

15 lat struktury samorządu terytorialnego w Polsce

Instytut Prawa, Administracji i Zarządzania ma zaszczyt zaprosić do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „15 lat aktualnej struktury samorządu terytorialnego w Polsce” Bydgoszcz, 16-17 października 2013 r.

Studenci UKW na Uniwersjadzie w Kazaniu

Siedmioro studentów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego startuje w Letniej Uniwersjadzie w Kazaniu. Nasi reprezentanci nie są bez szans w walce o medale.

Prof. Babiński wyróżniony przez Marszałka

Prof. Zygmunt Babiński został wyróżniony podczas trzynastej edycji Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

UKW o rewitalizacji dróg wodnych

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Urząd Marszałkowski w Toruniu zorganizowały 22 czerwca 2013 warsztaty „Rzeki dla regionów – czy stać nas na projekty cywilizacyjne?”  poświęcone problematyce zagospodarowywania rzek.

Uniwersytet również segreguje śmieci

Od 1 lipca 2013 roku czeka nas ekologiczna rewolucja: zmieniają się zasady zagospodarowania odpadami. W związku z tym, że zadeklarowaliśmy się segregować nasze śmieci, powinniśmy przestrzegać następujących zasad.