Dodatkowe nabory na STUDIA STACJONARNE!

Ogłaszamy dodatkowy nabór na wybrane kierunki studiów stacjonarnych, zapisywać można się do 16 września.

Społeczeństwo informacji i wiedzy - nowa specjalność

Kandydaci na kierunek Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo mogą od nowego roku wybrać nową specjalność: społeczeństwo informacji i wiedzy.

Stypendyści "Dzieła Nowego Tysiąclecia" na UKW

„Otwórz się! Na Bydgoszcz"  pod takim hasłem w najbliższych dniach ponad tysiąc młodych stypendystów z Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia" będzie gościć w naszym mieście.

Nowoczesny spektrometr trafił na UKW

Nowoczesny sprzęt do przeprowadzania badań prób żywności, pasz,  a także tkanek i płynów biologicznych skażonych metabolitami patogenicznych pleśni - mikotoksynami trafił do Zakładu Fizjologii i Toksykologii.

Stypendia POLITYKI czekają!

Jeszcze tylko do 30 czerwca można przesyłać  zgłoszenia do Nagrody Naukowej - stypendium POLITYKI.

Wręczenie statuetki Student Wielki

Już 14 czerwca zapraszamy na nadzwyczajny koncert z okazji wręczenia nagrody Klubu Przyjaciół Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy - statuetki  STUDENTA WIELKIEGO wybitnemu studentowi Uniwersytetu.

„Źródło wciąż bije" - VI Festiwal piosenek Jacka Kaczmarskiego

Już po raz szósty Uniwersytet Kazimierza Wielkiego gościć będzie w swoich murach wyjątkowe wydarzenie kulturalne - Festiwal piosenek Jacka Kaczmarskiego „Źródło wciąż bije".

Dzień Niemiecki pod patronatem minister Barbary Kudryckiej

Z przyjemnością informujemy, że Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Barbara Kudrycka objęła patronatem Dzień Niemiecki, który odbył się 27 maja 2011 w ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki.

Trwa Bydgoski Festiwal Nauki! Dziś Dzień Niemiecki.

Nie może Cię zabraknąć, przyjdź i wykorzystaj niepowtarzalną szansę na uczestnictwo w niezwykłych wydarzeniach, poszerzeniu swojej wiedzy i świetną zabawę.

Bydgoski Festiwal Nauki to wielkie święto nauki przygotowane przez największe uczelnie w Bydgoszczy.

Pamięć bydgoszczan - prezentacja projektu

25 maja (środa) w godz. 14.00-16.00  zapraszamy na spotkanie Pamięć Bydgoszczan - archiwum historii mówionej. Zostanie zaprezentowany projekt Fundacji dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, dofinansowany z budżetu Miasta Bydgoszczy. Organizatorem spotkania jest Biblioteka Główna UKW.

Akcja: Krwiobieg - podziel się życiem już w sobotę

Fundacja Mam Marzenie i  Akademickie Centrum Wolontariatu  UKW przy współpracy  z Collegium Medicum UMK pragną  serdecznie zaprosić do udziału w ogólnopolskiej akcji KRWIOBIEG - PODZIEL SIĘ  ŻYCIEM.