Koferencja: Psyche – Ciało – (Nie)świadomość

Studenckie Koło Naukowe Psychoterapii oraz  Instytut Psychologii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zapraszają na Ogólnopolską Konferencję Naukową Psyche - Ciało - (Nie)świadomość.

To już kolejne Dni Psychologa na Staffa!

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 23- 24 maja 2011r. Podczas dwudniowego święta studentów i absolwentów psychologii, uczestnicy będą mogli wziąć udział w wielu warsztatach, Konferencji Studenckiej czy Sesji Magistrantów, a także odpocząć przy wspólnym grillowaniu w Instytutowym Ogrodzie.

Bydgoski Festiwal Nauki - zapisy trwają

To wielkie święto nauki przygotowane przez największe uczelnie w Bydgoszczy: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy i Wyższą Szkołę Gospodarki. W tych dniach na terenie campusów UKW, UTP oraz WSG odbędzie się szereg imprez: wykłady warsztaty, pokazy, koncerty. Bydgoski Festiwal Nauki to ponad 450 imprez.

Juwenalia bydgoskie rozpoczęte!

Samorząd Studencki UKW w imieniu Porozumienia Samorządów Studenckich Uczelni Bydgoskich ma przyjemność zaprosić całą społeczność akademicką na Juwenalia Bydgoskie 2011!

Rejestracja na studia ruszyła!

Drodzy maturzyści! Nadszedł maj, czas matur! Trzymamy za Was kciuki ! Przed Wami jedna z najważniejszych decyzji: wybór kierunku studiów. Sprawdźcie naszą ofertę! Rejestrację kandydatów rozpoczęliśmy 9 maja. W ciągu pierwszych  kilku godzin zarejestrowało się niemal 200. kandydatów! Dołącz do nich!

Życzenia świąteczne

Życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens istnienia.Pogody w sercu oraz radości płynącego z faktu Zmarwychwstania Pańskiego

składa prof. Józef Kubik Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

List Rektora UKW

List JM prof. Józefa Kubika, Rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego do "Gazety Wyborczej", odpowiadający na cykl artykułów o naszej Uczelni.

O Uniwersytecie w Gazecie...

Od tygodnia na łamach „Gazety Wyborczej” oraz jej forum internetowego toczy się dyskusja poświęcona naszej uczelni. Za rzeczowe głosy wszystkim jej uczestnikom bardzo dziękujemy.

Święto Uczelni

Zapraszamy na Święto uczelni, które odbędzie się 15 kwietnia 2011 roku o godz. 10.00 w gmachu Copernicanum w sali koncertowej na I piętrze  (ul. Kopernika 1).

International School of Bydgoszcz zaprasza

Zespół Szkół Ogólnokształcących Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego International School of Bydgoszcz zaprasza na drzwi otwarte już w najbliższą sobotę 9 kwietnia 2011 w godz. 10.00-13.00.

Blaski i cienie pracy w aresztach śledczych i zakładach karnych

Blaski i cienie pracy w aresztach śledczych i zakładach karnych to kolejna konferencja organizowana przez Zakład Socjologii Wychowania i Resocjalizacji UKW, poświęcona szeroko pojętym problemom resocjalizacji.

BOSS na UKW, o przedsiębiorczości w sporcie i nie tylko - zapraszamy

Festiwal Przedsiębiorczości BOSS (Bardzo Odpowiedzialny Start w Samodzielność) jest unikalnym projektem promującym przedsiębiorczość skierowanym głównie do osób studiujących. Odbywa się w 21 ośrodkach akademickich w Polsce. Na UKW będzie przede wszystkim poświęcony zagadnieniom sportowym, przedsiębiorczość w sporcie.