Kolejna książka prof. dr. hab. Józefa Banaszaka

Prof. dr hab. Józef Banaszak, pełniący obecnie funkcję kierownika Katedry Ekologii Instytutu Biologii Środowiska Wydziału Nauk Przyrodniczych UKW, ekolog, entomolog, pisarz, wydał kolejną książkę literacką pt. "Mój Poznań" (pozycja wydana przez Wydawnictwo Poznańskie).

Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla studentów UKW!

Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznał stypendia za wybitne osiągnięcia w roku akademickim 2016/2017 następującym Studentkom i Studentom Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego!

Kultura Dostępna

W czwartek, 11 lutego o godzinie 18.00 zapraszamy na projekcję filmu „Król życia” do sieci kin Helios. W ramach programu „Kultura Dostępna” bilety do nabycia w cenie 10 złotych.

TPB zaprasza na spektakl

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na spektakl "Wojny, których nie przezyłam".

Zapraszamy na spektakl w TPB

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na spektakl "Delfin, który mnie kochał". Przedstawienie odbędzie się 23 i 24 stycznia o godzinie 19.00.

Nabór na staże w brukselskich biurach posłów do PE

Powołane z inicjatywy samorządowych władz województwa Stowarzyszenie „Europa Kujaw i Pomorza” prowadzi nabór chętnych do udziału w programie stażowym w brukselskich biurach posłów do Parlamentu Europejskiego z regionu oraz w Biurze Informacyjnym Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Oferta skierowana jest do pracowników samorządów zrzeszonych w stowarzyszeniu.

Studencka środa w Teatrze

Zapraszamy na spektakl Romville

22, 23 i 24 stycznia 2016 roku o godzinie 19.00 zapraszamy do Teatru Polskiego w Bydgoszczy na spektakl Romville.

Koncerty w Filharmonii

Zapraszamy do Filharmonii Pomorskiej na dwa koncerty. 22 stycznia 2016 roku o godzinie 19.00 odbędzie się koncert “Tako rzecze Zaratustra”. 23 stycznia melomani będą mieli zaś okazję uczestniczyć w koncercie jubileuszowym 30-lecia Chóru Kameralnego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy „A cappella - dawniej i dziś”.

GRONA GNIEWU w TPB

Teatr Polski w Bydgoszczy zaprasza na spektakl GRONA GNIEWU w adaptacji Franka Galati. Spektakl reżyseruje Paweł Wodziński. Grona gniewu to adaptacja powieści Johna Steinbecka pod tym samym tytułem, w której wszelkie ludzkie i społeczne relacje stają w obliczu ekonomicznie niepewnej egzystencji.