Tydzień Biblioteki Głównej UKW

Przez cały tydzień 23-28 maja trwa wielkie święto książki i biblioteki czyli kolejny tydzień Biblioteki UKW. Tegoroczne hasło: Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę! zachęca do uczestnictwa w specjalnie przygotowanych imprezach i spotkaniach oraz korzystania na co dzień z jej zasobów.

5 urodziny Sekcji Kultury Fizycznej koła naukowego WyKoNa

12 maja studenci i naukowcy uroczyście obchodzili 5-tą rocznicę istnienia Sekcji Kultury Fizycznej działającego w ramach studenckiego koła naukowego WyKoNa.

Amerykańska recepcja Miłosza

Katedra Kultury Współczesnej Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza pracowników i studentów na odczyt profesor Bożeny Karwowskiej (The University of British Columbia, Vancouver, Kanada), zatytułowany Amerykańska recepcja Miłosza.

Obrady Sekcji Mechaniki Materiałów PAN

17 maja na UKW odbyły się obrady Sekcji Mechaniki Materiałów Komitetu Mechaniki PAN, którym przewodniczyć będzie prof. Gwidon Szefer.

Spotkanie z nietypowym animatorem kultury

Koło Naukowe Animatorów Społeczno-Kulturowych przy Zakładzie Myśli Społecznej i Edukacji Środowiskowej zaprasza dnia 16 maja o godz. 11 15 do sali 133 na: spotkanie z wyjątkowym i nietypowym  animatorem kultury ks. dr Wojciechem Korzeniakiem.

Warsztaty geomorfologiczne dla młodych naukowców

Zapraszamy na Międzynarodowe warsztaty geomorfologiczne dla młodych naukowców "Bezpośrednie metody badań procesów fluwialnych jako podstawa w geomorfologii dynamicznej".

Szkolenie: budowa programów studiów

Zapraszamy na szkolenie „Budowa programów studiów na bazie efektów kształcenia”, które odbędzie się 11 maja 2011 r. w Auli Atrium, w budynku głównym przy ul. J. K. Chodkiewicza 30. Szkolenie rozpoczyna się o godz. 10.00.

Spotkanie z Noblistą

IV Międzynarodowa Konferencja o etyce w mediach: Media, Prawda, Rozwój.

Bydgoszcz po raz czwarty jest miejscem Konferencji „Etyka w mediach w dobie globalizacji”. Tegoroczny temat to „Media, Prawda, Rozwój”. Konferencja odbywać się będzie w gmachu Opera Nova, 11 maja od godz. 9.30.

Policja w obiektywie - zgłoszenia tylko do 6 maja!

Pokaż nam swoje spojrzenie na różne oblicza Policji. Zrób zdjęcie i weź udział w konkursie.
Na zgłoszenia czekamy do 6 maja 2011 r.